رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی امروز و روز گذشته، ۵ و ۶ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در شهرهای اهواز، پاکدشت و رشت دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم شد و دو کارگر نیز جان باختند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز سه شنبه ۶ خردادماه ۱۳۹۹، علیرضا عالیپور، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: “حوالی ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز انفجار کپسول گاز و سانحه آتش سوزی به آتش نشانی اهواز گزارش شد”.

وی افزود: “پس از حضور مأموران اتش نشانی مشخص شد که یک نفر در دکل ۲۶۸ نفت و گاز مارون حین برشکاری لوله دچار خطای فنی شده است”.

عالیپور ادامه داد: “انفجار کپسول گاز منجر به آتش سوزی در یک اتاق به مساحت ۳ در ۴ متر شد و شخصی که دچار سانحه شده بود، جان خود را از دست داد”.

مرگ یک کارگر در پاکدشت

به گزارش ایلنا، قباد خنجری، فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت از فوت یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از داربست خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره مرگ مشکوک، مأموران کلانتری ۱۳ خاتون به همراه اورژانس جهت بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند”.

وی افزود: “با حضور مأموران در محل مشخص شد یک کارگر ساختمانی به دلیل سقوط از روی داربست به شدت مجروح و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده است”.

خنجری تصریح کرد: “در این حادثه کارگری که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد”.

مصدومیت یک کارگر در رشت

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در حین انجام کار در رشت بر اثر سقوط آسانسور به شدت مصدوم شد.

بر اساس این گزارش، این حادثه حوالی ظهر روز گذشته (۵ خرداد ماه) در خیابان بیستون رشت هنگامی رخ داد که کارگری حین انجام کار در یک ساختمان در حال ساخت بر اثر سقوط کابین آسانسور مصدوم می‌شود.

با حضور گروه‌های امداد و نجات، این کارگر ۴۴ ساله که از ناحیه لگن به شدت مصدوم شده بود از چاهک آسانسور خارج و به بیمارستان منتقل شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.