رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت ۱۱ نفر از فروشندگان «کتب ممنوعه» و پلمب تعدادی از واحدهای صنفی آنان در تهران


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۳ خرداد، ۱۱ شهروند از مالکان و فروشندگان کتاب در تهران به دلیل فروش “کتب غیرمجاز و ممنوعه” “بازداشت شدند. رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن اعلام این خبر از صدور دستور پلمب تعدادی از واحدهای فروش کتاب نیز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تسنیم، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با عاملان فروش “کتب غیرمجاز و ممنوعه” در محدوده خیابان انقلاب تهران خبر داد.

علی ذوالقدری در این رابطه اظهار کرد: “صبح روز سوم خرداد، مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی در بازدید و نظارت از واحدهای صنفی کتاب‌فروشی در محدوده میدان و خیابان انقلاب، برخورد با عاملان فروش و انتشار کتابهای غیرمجاز و ممنوعه را اجرا و ۶۶ واحد صنفی کتاب‌فروشی و تعدادی از دست‌فروشان این صنف سرکشی کردند”.

وی مدعی شد: “در تحقیقات انجام شده توسط مأموران پلیس مشخص شد که برخی از مالکان و فروشندگان کتاب اقدام به نگهداری و خرید و فروش کتب و نوشته‌های غیر‌مجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار می‌کنند که با هماهنگی توسط کارشناسان اتحادیه صنفی مذکور و کارشناس فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اخذ دستور قضائی تعداد ۱۱ نفر از این افراد شناسایی و دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منتقل شدند و با هماهنگی دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور پلمب این واحدهای صنفی صادر شد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.