رسانه خبری پیامِ ایرانی

ملاقات حضوری خانوادە زهرا محمدی با وی


 

هەنگاو: خانوادە زهرا محمدی با وی دیدار و از وضعیت سلامتی فرزندشان باخبر شدند.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، روز پنج شنبە (٩ خرداد ٩٨ / ٣٠ می ٢٠١٩)، خانوادە زهرا محمدی از فعالین مدنی ساکن شهر سنندج، پس از ٨ روز از بازداشت توانستند با وی ملاقات حضوری داشتە باشند

یک منبع مطلع و نزدیک بە خانوادە خانم محمدی ضمن تایید این خبر بە خبرنگار هەنگاو اعلام کرد کە، خانوادە وی  طی این دیدار سی دقیقەای از سلامتی فرزندشان با خبر شدە و بە آنها اعلام شدە است کە بە زودی آزاد خواهد شد.

زهرا محمدی، روز پنج شنبە (٢ خرداد ٩٨ / ٢٣ می ٢٠١٩)، پس از هجوم نیروهای ادارە اطلاعات سنندج بە منزلش هم زمان با دو عضو دیگر انجمن نوژین  بازداشت شد. ریبوار منبری و ادریس منبری  ظهر روز یک شنبە و پس از ۴ روز از زندان آزاد شدند اما زهرا همچنان در بازداشت بە سر می برد.

زهرا محمدی ٢٨ سالە کە اصالتا اهل روستای ”سروالە“ دهگلان“ بودە و ساکن شهرک نایسر سنندج می باشد، مدرک کارشناسی ارشد ژئوپولوتیک را از دانشگاه بیرجند اخذ نمودە است.

این فعال مدنی مدت ١٠ سال است کە در روستاهای اطراف سنندج  و خود شهر سنندج مشغول تدریس زبان کردی می باشد و در سال ١٣٩٢ یکی از موسسین انجمن فرهنگی اجتماعی نوژین بودە است. وی با اکثریت آراء اعضای رهبری نوژین، بە عنوان رئیس این انجمن انتخاب شدە است.

انجمن نوژین یکی از انجمن های فرهنگی و اجتماعی فعال در استان کردستان می باشد کە در چندین شهر این استان از جملە سنندج، کامیاران، دهگلان، سقز و بانە فعالیت دارد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.