رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بی توجهی به وضعیت نامناسب جسمی محمد قادری، شهروند بازداشتی در ارومیه


خبرگزاری هرانا – محمد قادری، شهروند اهل پیرانشهر که از ماه گذشته در بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در شهر ارومیه به سر می‌برد باوجود وضعیت نامناسب جسمی از اعزام به بیمارستان و رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است. به خانواده او گفته شده است که فرزندشان از زمان بازداشت دو بار دست به خودکشی زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، محمد قادری، شهروند اهل پیرانشهر، علیرغم وضعیت نامناسب جسمی از اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

بر اساس این گزارش، روز سه‌شنبه ۶ خرداد، پدر و مادر محمد قادری به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه فراخوانده شده و به مدت چند دقیقه توانستند فرزند خود را در بیهوشی ملاقات کنند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “به والدینش اعلام کرده‌اند که فرزندشان خودزنی کرده است. به آنها گفته شده است که او دو هفته‌ی قبل هم با خوردن مایع دستشویی، دست به خودکشی زده بود و در پی آن دو بار به مراکز درمانی منتقل شده است”.

این منبع همچنین به وجود آثار ضرب و شتم و شکنجه بر بدن محمد قادری اشاره کرده است.

محمد قادری فرزند عزیز از اهالی پیرانشهر، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ همزمان با هفت تن دیگر در نقاط مختلف این شهر به نامهای “احد محمودحسن”، “ابوبکر محمودحسن”، “واحد قادری” فرزند رسول، “حسام‌الدین پیرانی” فرزند ظاهر، “امیر قادری” فرزند خدر، “سلام باپیروند” اهل روستای خری آغلان و “علی قادری” به صورت جداگانه بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه منتقل شدند.

تا لحظه‌ی انتشار این خبر، اطلاع دقیقی در رابطه با اتهام مطروحه علیه این افراد به دست نیامده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.