رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در جهان: ۱۶ میلیون نفر در شمال ایتالیا قرنطینه شدند


Share

ایتالیا پس از چین بیشترین آمار مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را دارد. نخست وزیر این کشور دستور قرنطینه استان‌های شمالی را صادر کرده است. ونیز و میلان بیش از دیگر مناطق از این تصمیم متاثر خواهند بود.

کرونا ویروس – میلان – ایتالیا – کرونا (Photo by ANDREAS SOLARO / AFP)

به گزارش خبرگزاری‌ها، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد منطقه لومباردی و ۱۴ استان این کشور به منظور کنترل شیوع کرونا قرنطینه است. شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا شنبه ۷ مارس/ ۱۷ اسفند ۱۲۰۰ تن افزایش یافت و به ۵۸۸۳ مورد رسید.

تنها در روز شنبه ۱۲۰۰ تن به شمار مبتلایان به این ویروس افزوده شد و طی ۲۴ ساعت ۵۰ نفر به این دلیل جان خود را از دست دادند. شمار کشته‌شدگان ویروس کرونا در ایتالیا نیز از ۲۰۰ تن فرا تر رفته است.

براساس دستورالعمل قرنطینه کسی اجازه ورود و خروج در منطقه لومباردی و ۱۰ منطقه دیگر  را نخواهد داشت. این تصمیم حداقل تا سوم آوریل ادامه خواهد داشت.

در این دوره زمانی تمامی مسابقات ورزشی و رویدادهای فرهنگی و مذهبی نیز ممنوع خواهد بود. رستوران‌ها و کافه‌ها تنها در صورتی که یک متر فاصله میان مشتریان را حفظ کنند، اجازه فعالیت خواهند داشت اما مدارس، سینما، سالن‌های تئاتر و رقص اجازه فعالیت ندارند.

نخست وزیر ایتالیا گفت که این محدودیت که زندگی ۱۶ میلیون تن در مناطق قرنطینه را تحت تاثیر قرار می‌دهد به منظور کنترل شیوع کرونا و جلوگیری از افزایش فشار بر بیمارستان‌ها به اجرا گذاشته می‌شود.

به گفته او این محدودیت علاوه بر لومباردی در مناطق پارما، پیاچنزا، پیسارو، ترویزو و چند منطقه دیگر اعمال می‌شود و تنها برای کارهای ضروری و اجتناب ناپذیر به افراد اجازه ورود و خروج در این مناطق داده می‌شود.

روز گذشته، شنبه ۸ مارس نیکلا زینگارتی رهبر حزب دموکراتیک ایتالیا اعلام کرد که جواب آزمایش کرونای او نیز مثبت است.

ایتالیا هم اکنون پس از چین به عنوان مبدع آغاز این بیماری، بالاترین شمار مبتلا و فوت شده را دارد.


در همین زمینه:

کرونا ایتالیا را دیوانه می‌کند

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.