رسانه خبری پیامِ ایرانی

انگلیس، فاصله‌گذاری اجتماعی برای تیم‌های فوتبال را لغو کرد۰ دقیقه

اتحادیه فوتبال انگلستان به باشگاه‌های این کشور اجازه داد تمرینات پرفشار، نزدیک و بدون در نظر گرفتن فاصله‌های اجتماعی را پس از «توافق نهایی» آغاز کنند.

تصمیم برای ازسرگیری تمرینات باشگاهی در انگلیس از ۲۹ اردیبهشت‌ اتخاذ شد. دولت بریتانیا نام این تصمیم را «پروژه آغاز مجدد» نامیده بود. تیم‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس توافق کرده بودند که با رعایت کامل قوانین و پروتکل‌های تصویب‌شده دولت برای حفظ سلامت و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی تمرینات خود را از سر بگیرند.

این قوانین، برای باشگاه‌ها دردسرساز هم بود. در بیانیه روز ۲۹ اردیبهشت سازمان لیگ برتر انگلیس آمده بود: «پروتکل‌های سخت‌گیرانه پزشکی با بالاترین استاندارد تضمین می‌کنند که همه در امن‌ترین فضای ممکن تمرین کنند.» این قوانین کمی برای مربیان و بازیکنان غیرقابل فهم به نظر می‌رسید.

مثلا باید تمامی پرچم‌های کرنر، توپ‌ها و تیرهای دروازه بلکه حتی سطحی که در آن تمرین می‌شود (چه چمن و چه پارکت یک سالن ورزشی)، قبل و بعد از هر جلسه تمرین ضدعفونی شود.

روزنامه «سان» روز یکم خرداد و فقط دو روز بعد از آغاز تمرینات نوشت: «بازیکنان تاتنهام از چسبناک شدن توپ‌های فوتبال عصبانی هستند. مواد ضدعفونی‌کننده، روی کیفیت توپ‌ها تاثیر منفی می‌گذارد و حرکت توپ را مشکل می‌کند.»

همین‌طور همه تیم‌ها موظف بودند در روزهای شنبه و یکشنبه از تمامی بازیکنان خود تست کرونا بگیرند. درصورتی‌که یکی از جواب‌ها مثبت اعلام می‌شد، کل تیم باید به قرنطینه می‌رفت و سه روز بعد مجددا از تمامی بازیکنان تست گرفته می‌شد.

قانون دیگر، صدای اعتراض برخی مربیان را هم درآورد.

طبق اعلام سازمان لیگ انگلستان، در فاز اول، چهار یا پنج بازیکن اجازه داشتند که در یک زمین تمرین کنند؛ به‌این‌ترتیب هر بازیکن ربع زمین را در اختیار داشت و مشکلی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به وجود نمی‌آمد. به‌این‌ترتیب هر مربی باید در هر جلسه تمرین نهایتا هشت بازیکن را جداگانه تمرین می‌داد.

«ژوزه مورینیو» سرمربی تاتنهام و «استیو بروس»، سرمربی نیوکاسل ازجمله مخالفان این مدل تمرینات بودند. ژوزه مورینیو گفته بود: «می‌توانم بازیکنانم را در خانه نگه دارم و آن‌ها را با ویدئو کنفرانس در حیاط خانه‌شان تمرین بدهم.»

حالا بی‌بی‌سی اسپورت در خبر فوری خود اعلام کرده است که اتحادیه باشگاه‌های فوتبال انگلستان برای مدل تمرینات و همین‌طور آغاز مجدد لیگ برتر به توافق نهایی رسیده‌اند.

درحالی‌که لیورپول در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس با ۲۵ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی منچسترسیتی در صدر جدول قرار دارد، نه باشگاهی خواهان تعطیلی لیگ شد، نه کسی صحبت از اهدای جام به این باشگاه را پیش کشید. باشگاه‌ها توافق کرده‌اند طبق نظر اتحادیه فوتبال اروپا، سریع‌تر به فوتبال بازگردند.

بی‌بی‌سی اسپورت در گزارش خود مدعی شده که طبق دستورالعمل جدید، بازیکنان می‌توانند بدون در نظر گرفتن فاصله‌گذاری اجتماعی، در زمان تمرینات به هم نزدیک و باهم درگیر شوند.

طی روزهای گذشته ۱۷۴۴ تست از تمام بازیکنان، مربیان و کادرهای اجرایی باشگاه‌های لیگ برتری انجام شده که طبق ادعای این رسانه، هشت مورد مثبت نیز ثبت شده است. بااین‌حال باشگاه‌های لیگ برتری فعلا اقدامی برای نامه‌نگاری با مقامات دولتی و لغو رقابت‌های لیگ این کشور انجام نداده‌اند.

باشگاه‌های انگلیسی توافق کرده‌اند که هرچه سریع‌تر گام‌‌های بعدی برای رسیدن به اهداف نهایی یوفا (اتحادیه فوتبال انگلستان) را بردارند.

براساس این توافق، تاریخ احتمالی آغاز مجدد رقابت‌های لیگ برتر انگلیس روز ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) اعلام شده است. بااین‌وجود ممکن است با بالا رفتن تعداد مبتلایان در باشگاه‌ها، زمان آغاز مجدد یا همان کلید خوردن نهایی پروژه آغاز مجدد به تاخیر بیفتد.

 

 

 

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.