رسانه خبری پیامِ ایرانی

رخنه کرونا در ارتش آمریکا؛ اعلام اولین مورد ابتلاء در واشنگتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

خبرنگار «العربیه»و «الحدث» روز یکشنبه ۸ مارس، به نقل از شهردار واشنگتن دی سی گزارش داد که اولین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در این شهر، ظاهر شده است.

در همین حال وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» روز شنبه ۷ مارس، اعلام کرد، آزمایش‌های پزشکی، ابتلای یکی از تفنگداران دریاییاین کشور به ویروس کرونا بعد از بازگشت از سفر خارج از ایالات متحده را تأیید کرد. این سومین مورد تایید شده در میان نظامیان آمریکایی به شمار می‌رود.

دو سرباز آمریکایی دیگر که به ویروس کرونا مبتلا شدند در ایتالیا و کره جنوبی هستند.

سخنگوی پنتاگون گفت: «این سرباز اخیراً از خارج بازگشته و در یک مأموریت رسمی به سر می برد. این وضعیت اسپر وزیر دفاع و کاخ سفید، ابلاغ شده است.»

مسئولان ذیربط در ایالت فلوریدا، شبنه ۷ مارس، دو مورد مرگ ناشی از کرونا را اعلام کردند.

خبر مرگ یک مورد مبتلا در فلوریدا با خبر ابتلای دو امدادگر پزشکی در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس به کرونا، همزمان گردید که بدین ترتیب، آمار موارد مبتلا در آمریکا به بیش از ۳۰۰ مورد و ۱۷ مورد مرگ رسیده که شامل دو مورد مرگ در فلوریدا نیز می گردد.

کانال «سی ان بی سی» به نقل از وزارت بهداشت فلوریدا گزارش داد که ابتلای ۷ نفر در این ایالت به ویروس کرونا تأیید شده است . این وزارت همچنین از مرگ دو مورد خبر داد. افراد فوت شده در سن هفتاد سالگی بودند که به خارج از کشور سفر کرده بودند .

طبق این گزارش یکی از آنها از استان «سانتا روزا» است که دارای مشکلات اساسی سلامتی بود، در حالی که نفر دوم، فردی سالمند از منطقه «فورت مایرز» بود.

شایان ذکر است، براساس آمار جمع آوری شده تا شنبه ۷ مارس از سوی «فرانس پرس» به نقل از منابع رسمی تا ساعت ۱۷:۰۰ بوقت گرینویچ، شمار موارد کرونائی در سراسر جهان، ۱۰۴٫۹۰۱ مورد منتشر در ۹۵ کشور و منطقه به ثبت رسیده و ۳۵۵۶ نفر نیز در اثر ابتلای به این ویروس، به کام مرگ رفتند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.