رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکای لاتین، کانون تازه کرونا در جهان


حق نشر عکس
Getty Images

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که آمریکای لاتین به کانون تازه شیوع ویروس کرونا در جهان تبدیل شده است.

به گفته این سازمان، برزیل بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در این منطقه را دارد.

متخصصان بهداشتی در برزیل هشدار داده اند که شمار واقعی مبتلایان و تلفات ناشی از این بیماری در برزیل بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

کرونا؛ ممنوعیت سفر شهروندان خارجی از برزیل به آمریکا

برزیل به رتبه دوم بیشترین مبتلایان کرونا در جهان رسید

کرونا در برزیل؛ طی یک ماه دومین وزیر بهداشت هم کنار رفت

دانشگاه واشنگتن در یک بررسی پیش‌بینی‌ کرده که شمار قربانیان ناشی از کرونا در برزیل، در اواسط مرداد ماه به ۱۲۰ هزار تن برسد که ۵ برابر رقم فعلی تلفات در این کشور است.

حق نشر عکس
Getty Images

این پیش‌بینی بعد از آن صورت گرفت که شمار قربانیان روزانه در برزیل از آمریکا پیشی گرفت و در روز دوشنبه به ۸۰۷ مورد رسید، در حالی که این رقم در آمریکا ۶۲۰ نفر بود.

با شیوع بیشتر کرونا در برزیل، دولت آمریکا ورود مسافران خارجی از برزیل به این کشور را ممنوع کرد و کیلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید، گفت شهروندان خارجی تا ۱۴ روز پس از خروج از برزیل نمی‌توانند به آمریکا سفر کنند.

آمریکا پیش از این محدودیت هایی را برای سفر شهروندان خارجی از چین، ایران، منطقه شنگن، بریتانیا و ایرلند به این کشور اعلام کرده بود.

آمریکا خود با بیشتر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بیمار شناسایی شده و نزدیک به یکصد هزار مورد مرگ مبتلایان، در رده نخست جهان از جهت شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

حق نشر عکس
Getty Images

اما این تنها شیوع بیشتر کرونا در برزیل نیست که نگرانی ها را برانگیخته است. بلکه شیوع روزافزون این بیماری در دیگر کشورهای آمریکای لاتین هم باعث هشدارهای سازمان های جهانی شده است. از جمله سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار داده که سیستم بهداشتی ونزوئلا آمادگی مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور را ندارد و این مشکل هم خطری برای خود این کشور و هم برای کل منطقه خواهد بود.

ونزوئلا حدود ۱۲۱۱ مورد تایید شده از ابتلای به ویروس کرونا و ۱۱ مورد تلفات ناشی از آن را دارد.

اما سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید آمار واقعی مسلما بیشتر از این ارقام است زیرا انجام تست های قابل اعتماد و شفافیت کافی در این کشور وجود ندارد.

این سازمان به نقل از کاتلین پیج از دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا می گوید وضعیت نامناسب در ونزوئلا ممکن است باعث شود مردم این کشور را ترک کرده و به کشورهای مجاور بروند که این خود موجب فشار بیشتر بر سیستم بهداشتی کشورهای همسایه خواهد بود.

ایوان دوکه، رییس جمهوری کلمبیا وضعیت ونزوئلا را به یک بمب ساعتی تشبیه کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.