رسانه خبری پیامِ ایرانی

پمپئو خواهان برپایی نشست سایبری برای اعلام شکست نهایی داعش گردید


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که مایک پمپئو وزیر خارجه، میزبان اجلاس مشترک سایبری وزرای خارجه کشورهای هم‌پیمانی جهانی علیه داعش در ژوئن آینده، برای بررسی «وارد‌ساختن شکست خرد کننده» به این سازمان، خواهد بود.

پمپئو روز دوشنبه ۲۵ مه، از اقدام شورای امنیت در گنجاندن «امیر محمد عبدالرحمن المولی»، رهبر سازمان داعش در فهرست تحریم‌ها، استقبال کرد.

وزیر خارجه آمریکا در توییت خود نوشت: «آمریکا از افزوده‌شدن المولی به این فهرست استقبال می‌کند. این اقدام گام مهمی است که جامعه جهانی در راستای تضمین به وارد ساختن شکست پایدار به داعش، برداشته است».

گفتنی است که شورای امنیت، چندی پیش المولی را در فهرست تحریم‌ها، قرار داده بود.

کمیسیون تحریم‌ها در شورای امنیت، تصمیم گرفت المولی (تبعه عراق) را به اساس قطعنامه شماره ۲۳۶۸ ویژه اعمال تحریم علیه دو سازمان داعش و القاعده، به اتهام «برنامه‌ریزی اجرای اقداماتی به نیابت از داعش و القاعده و تامین مالی این سازمان‌ها» در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.

کمیسیون مزبور تاکید کرده است که «المولی در ربودن زنان طائفه ایزدی، قتل و به فروش رساندن آن‌ها دست داشته است».

شایان ذکر است که وزارت خارجه آمریکا در نیمه مارس گذشته، المولی را در فهرست تروریسم جهانی جای داد. المولی به اسامی دیگر حاج عبدالله، عبدالامیر محمد سعید الصلبی و ابو عمر الترکمانی نیز شهرت دارد.
ترامپ در ۲۷ اکتبر گذشته، کشته‌شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش را طی عملیات ویژه نیروهای آمریکایی در شمال غربی سوریه، اعلام کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.