رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک پهپاد حوثی در مسیر نجران رهگیری و سرنگون شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز چهارشنبه ۲۷ مه ۲۰۲۰ یک فروند پهپاد که از سوی حوثی‌ها به سمت مناطق مسکونی شهر نجران فرستاده شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف اعلام کرد نیروهای ائتلاف یک پهپاد متعلق به «تروریست‌های» حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند را در مسیر مناطق مسکونی شهر نجران سرنگون کردند.

مالکی گفت که پیکارجویان حوثی از طریق ارسال پهپادهای مسلح و هدف قراردادن مناطق مسکونی وتهدید جان صدها شهروند، به نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه ادامه می‌دهند.

او این اقدامات حوثی‌ها را «خصمانه و تروریستی» توصیف کرد و گفت این حملات نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه و عدم پذیرش صریح ابتکار آتش‌بس و کاهش تنش است که ائتلاف بین‌المللی از ۹ آوریل ۲۰۲۰ آن را در پیش گرفت ولی هنوز پیکارجویان مسلح حوثی آن را نپذیرفته‌اند و تا کنون با استفاده از انواع تسلیحات سبک، سنگین و موشک‌های بالستیک ۴۴۵۵ بار این آتش‌بس را نقض کردند.

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد این ائتلاف به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و دفاعی لازم در مقابل «تروریست‌های حوثی» ادامه خواهد داد و با تمام توان تمامی اقدامات آنها را براساس قوانین بین‌المللی ناکام خواهد کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.