رسانه خبری پیامِ ایرانی

نماینده سابق مجلس: برخی نمایندگان ۴۰ خانه سازمانی را ۱۲ سال است تصرف کرده‌اند


Share

در حالی‌که مردم ایران با مشکل مسکن مواجه‌اند، یک نماینده اصولگرای مجلس دهم فاش کرد که برخی از نمایندگان مجلس در دوره هفتم ۱۲ سال است که ۴۰ خانه سازمانی در سعادت‌آباد تهران را تصرف کرده‌اند.

نمایندگان هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی ـ عکس از آرشیو

محمدجواد ابطحی، نماینده اصولگرای مجلس دهم از جبهه پایداری که به‌دلیل قرار نگرفتن در فهرست اصولگرایان به مجلس یازدهم راه نیافت اعلام کرد که «۴۰ واحد خانه سازمانی مجلس در مساحت ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر در سعادت‌آباد» که قیمت کنونی‌شان «دست‌کم ۱۰ میلیارد تومان است» توسط نمایندگان مجلس اصولگرای هفتم که در دوره‌های بعدی رأی نیاورده بودند، ۱۲ سال است تصرف شده است.

ابطحی گفت: «[آن‌ها] خانه‌های سازمانی مجلس را تحویل ندادند و در نهایت به‌صورت قسطی و با قیمت اندک آن را تصرف کردند.»

این نماینده سابق همچنین اعلام کرد که «قرار است مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای رهن خانه، به هر یک از نمایندگان مجلس یازدهم داده شود». او همچنین از ساخت حدود ۱۵۰ خانه سازمانی برای نمایندگان دوره یازدهم خبر داد.

امروز چهارشنبه ۷ خرداد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد. به‌دلیل ردصلاحیت‌های گسترده در این دوره مجلس یازدهم نیز از فراکسیون‌های اصولگرا تشکیل شده است.

محمدجواد ابطحی در حالی از تصرف خانه‌های سازمانی توسط نمایندگان دوره‌های پیشین مجلس خبر داده است که وضعیت مسکن در ایران بحرانی است. بنا بر آمار رسمی اجاره‌خانه در ایران بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. صاحب‌خانه‌ها مستأجرانشان را برای تخلیه تحت فشار قرار داده‌اند با این امید که خانه را با قیمت بیشتری اجاره بدهند. مرکز آمار ایران گفته است که  از زمستان ۱۳۹۶ تا زمستان سال گذشته متوسط افزایش اجاره‌بها بین ۱۶,۸ درصد تا ۳۱,۶ درصد متغیر بوده است که کمترین آن مربوط به زمستان ۱۳۹۶ می‌شود.

بر اساس آخرین سرشماری ۲۵ میلیون خانوار ایرانی وجود دارد که از این جمعیت حدود ۳۷ درصد از خانوارها اجاره‌نشین هستند. از طرف دیگر طبق آمارهای رسمی حدود ۵۰ درصد از خانوارها در کلانشهر تهران در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.