رسانه خبری پیامِ ایرانی

۳۰ واگن کالای خوراکی ایرانی از مرز ترکمنستان برگشت خورد


Share

محمد‌حسین روشنک، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تاجیکستان، یکشنبه ۱۸ اسفند به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، گفت که ۳۰ واگن کالای خوراکی ایران از مرز ترکمنستان برگشت خورده است. ترکمنستان دو هفته پیش به کامیون‌هایی که از ایران حرکت می‌کردند، اجازه نداد به خاک این کشور وارد شوند.

ترکمنستان به کامیون‌های ایرانی اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد. عکس: آرشیو

جمعه ۱۶ اسفند، ابراهیم حسینی، مدیرکل گمرکات استان گلستان گفته بود: ۲۰ تراتزیت بار خود را در گمرک تخلیه کرده‌اند و ۶۰ واگن پشت مرز ترکمنستان متوقف شده و عشق‌آباد آنها را پذیرش نکرده است.

مسئولان ایرانی پیش از این گفته بودند که با مقامات ترکمنستان برای پذیرش بار کامیون‌های متوقف شده در گذرگاه مرزی لطف‌آباد و سرخس رایزنی می‌کنند.

حسینی هم از ترکمنستان خواسته بود برای دریافت بارهای معطل مانده کامیون بفرستد.

نمایندگان ایران و ترکمنستان دوشنبه هفته گذشته ۱۲ اسفند به منظور برطرف کردن مشکل کامیون‌ و بارهای متوقف شده در گذرگاه‌های مرزی گفت‌وگو کردند.

از اظهارات روشنک اما پیدا است که این گفت‌وگوها بی‌نتیجه بوده و ۳۰ واگن مواد غذایی بلاتکلیف در گذرگاه‌های مرزی برگشت خورده است.

دولت ترکمنستان پس از شیوع کرونا اعلام کرد که مرزهایش با ایران را می‌بندد.

علاوه بر ترکمنستان، عراق نیز صبح یکشنبه ۱۸ اسفند اعلام کرد تمامی مرزهای زمینی با ایران را از یکشنبه ۱۸ اسفند/ ۸ مارس تا ۲۵ اسفند/ ۱۵ مارس مسدود می‌کند.

براساس اعلام وزارت بهداشت و درمان تا ظهر شنبه ۱۷ اسفند ۵۸۲۳ مورد ابتلا به کرونا در ایران به ثبت رسید و ۱۴۵ تن نیز جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند.


در همین زمینه:

ترکمنستان به کامیون‌های ایرانی اجازه ورود نمی‌دهد

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.