رسانه خبری پیامِ ایرانی

قبرس: اگر گردشگران خارجی این‌جا کرونا گرفتند، هزینه سفرشان را می‌دهیم


ساحل قبرسحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

دولت قبرس تا کنون ۹۳۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۷ نفر بر اثر این بیماری را تایید کرده است.

قبرس وعده داده است که اگر کسی در سفر به این جزیره به ویروس کرونا مبتلا شد، هزینه سفرشان را می‌دهد.

دولت قبرس در یک اطلاعیه که روز چهارشنبه منتشر کرد گفته که اگر گردشگران به ویروس کرونا مبتلا شوند، هزینه اقامت، درمان، و تغذیه آنها را می‌پردازد و آنها فقط باید خرج بلیت برگشت و انتقال به فرودگاه را از جیب خودشان بدهند.

این بخشی از بسته تشویقی دولت قبرس برای این است که گردشگران را دوباره به این جزیره بکشاند.

دولت قبرس تا کنون ۹۳۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۷ نفر بر اثر این بیماری را تایید کرده است.

سال گذشته حدود ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی قبرس از گردشگری بود و به همین خاطر دولت دارد تلاش می‌کند تا مسافران هرچه زودتر دوباره راهی این جزیره شوند.

مقام‌های دولتی گفته‌اند یک بیمارستان یک‌صد تخت‌خوابه را به طور ویژه برای گردشگرانی که معلوم شود به کرونا مبتلا هستند، کنار می‌گذارند و همین‌طور برای خانواده آنها “هتل‌های قرنطینه” در نظر می‌گیرند.

قبرس اعلام کرده که فرودگاه‌هایش را روز ۹ ژوئن، ۱۳ روز دیگر، برای شماری از کشورهایی که خطر کرونا از آنها کمتر است، از جمله آلمان، یونان، اسرائیل و مالتا، بازگشایی می‌کند.

دولت قبرس گفته که هر هفته این فهرست مجاز را به‌روز می‌کند. ساواس پریدوس، قائم‌مقام وزیر گردشگری قبرس، گفته است که شهروندان بریتانیا و روسیه که روی هم نیمی از مسافران قبرس را تشکیل می‌دهند، احتمالا در ماه ژوئیه اجازه پیدا می‌کنند که به این جزیره مدیترانه سفر کنند.

دولت‌های اروپایی در حال رای‌زنی درباره شیوه بازگشایی مرزها برای فصل تابستان هستند. هفته پیش ۱۱ عضو این اتحادیه بر سر مقررات تردد مرزی توافق کردند؛ شامل اتریش، بلغارستان، کرواسی، قبرس، آلمان، یونان، ایتالیا، مالتا، پرتغال، اسلوونی، و اسپانیا. چند روز بعد از آن یونان اعلام کرد که از ماه ژوئن گردشگر می‌پذیرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.