رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی از اعدام ۲ زندانی در کرج و سنندج/طی سال گذشته؛ رهایی ۴۶ زندانی از اعدام در استان خوزستان


خبرگزاری هرانا – دو متهم در شهرستان های کرج و سنندج که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. در خبری دیگر رئیس کل دادگستری خوزستان از رهایی ۴۶ محکوم به اعدام از چوبه دار در این استان، طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در کرج که از سال ۹۱، از بابت اتهام قتل در زندان به سر می برد با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

متهم در پی اعترافات خود گفته بود: “روز حادثه من و پدر نوید در حال درست کردن خودروی نیسان‌شان مقابل در خانه بودیم وقتی کار تمام شد برادرم به خانه رفت من هم خودرو را روشن کردم تا حرکت کنم اما وقتی دنده عقب رفتم متوجه شدم سپر خودرو به مانعی اصابت کرد بلافاصله پیاده شدم اما با دیدن بدن خونین و بی‌جان برادرزاده‌ام شوکه شدم من ناخواسته نوید را زیر گرفته بودم، آنقدر وحشت کرده بودم که نمی‌دانستم باید چه کار کنم ناخودآگاه بچه را بغل کردم و داخل خودرو گذاشتم و بعد هم او را داخل کانال آب انداختم”.

بر اساس این گزارش، ناصر که در زمان قتل ۳۲ سال داشت پس از اعتراف، در شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز محاکمه و باتوجه به تقاضای اولیای دم و اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود.

لازم به ذکر است، این متهم با تلاش واحد صلح و سازش زندان و جلب رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافته و بزودی از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در سنندج

به گزارش میزان، برجعلی برهان، معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کردستان اعلام کرد: “در سال ۱۳۹۶ و در شهرستان سنندج مابین دو رفیق قدیمی بر اثر نزاع یک فقره قتل صورت می‌گیرد که پس از طی مراحل دادرسی در سال ۱۳۹۷ حکم اعدام متهم در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و آماده اجرای حکم شد”.

وی افزود: “سپس پرونده به شعبه ویژه زندان شورا‌های حل اختلاف شهرستان سنندج جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ ۳ خردادماه ۹۹ خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند”.

برجعلی برهان ادامه داد: “این پرونده در سال جاری نخستین پرونده قتل عمد بود که با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شورا‌های حل اختلاف استان با صلح و سازش ختم به خیر شد”.

طی سال گذشته؛ رهایی ۴۶ زندانی از اعدام در استان خوزستان

به گزارش میزان، صادق مرادی، رییس کل دادگستری استان خوزستان از رهایی ۴۶ زندانی از اعدام در این استان خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “با تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف استان در یکسال گذشته با جلب رضایت اولیاء دم، ۴۶ نفر از محکومین به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.