رسانه خبری پیامِ ایرانی

نگرانی از شیوع کرونا در افغانستان؛ آمار مبتلایان از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه ۲۸ مه در نشست خبری در کابل گفت، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۰ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به سیزده هزار و ۳۶ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مجروح اضافه کرد، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در افغانستان به ۲۳۵ نفر و بهبودیافتگان به ۱۲۰۹ نفر رسیده است.

وی تاکید کرد که ۴۰ درصد آمار مبتلایان به کرونا در افغانستان تنها در ده روز گذشته ثبت شدند که شهرهای کابل، هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار بیشتری افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند.

از سوی دیگر، محمد یعقوب حیدری والی کابل اعلام کرده که کمیته مبارزه با کرونا پول برق و آب بیش از ۳۵۰ هزار خانواده را در شهر کابل پرداخت می‌کند که کمک شامل فقیرترین خانواده‌ها می‌شود.

گفتنی است که در این روزها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد. وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه(بهداشت) این کشور به‌گونه جدی از مردم خواسته که توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجماعی را رعایت کنند در غیر آن جاده‌ها پٌر از جنازه خواهد شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.