رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ خواستار رسیدگی سریع به قتل یک سیاه‌پوست به دست پلیس شد | جهان | DW


دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، به وزارت دادگستری و پلیس فدرال (اف بی آی) دستور داده است که به سرعت درباره چندوچون مرگ جورج فلوید، سیاه‌پوستی که به دست یک مأمور پلیس به قتل رسید، تحقیق کنند.

ترامپ در یک پیام توییتری اطمینان داد که عدالت “به اندازه کافی” اجرا خواهد شد. او همدردی خود را با دوستان و بستگان قربانی ابراز نمود.

مرگ شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست، چهارشنبه شب (۲۷ مه) برای دومین شب پیاپی مردم را به خیابان کشاند. آنها به خشونت پلیس و تبعیضات نژادپرستانه اعتراض کردند.

معترضان در برابر پاسگاه پلیس محل کار مأمورانی که گفته می‌شود عامل قتل جورج فلوید بوده‌اند، اجتماع کردند. چهار نفر از مأموران پلیس فعال در پاسگاه یادشده به خاطر اعمال خشونت علیه سیاهان اخراج شده‌اند.

USA Polizei |Tod eines Schwarzen Mannes in Minneapolis (picture-alliance/AP Photo/D. Frazier)

تقلای مرگبار جورج فلوید زیر هیکل یک مأمور پلیس

مأموران پلیس که برای حفاظت از پاسگاه در برابر معترضان صف بسته بودند، برای پراکنده کردن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

در جریان اعتراضات چند مغازه و فروشگاه مورد حمله و آتش‌سوزی قرار گرفت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

چهار مأموری که در کشمکش با سیاه پوستان از جمله جورج فلوید درگیر بودند، بلافاصله پس از انتشار خبر درگیری اخراج شدند، اما معترضان این را کافی نمی‌دانند.

تنش در مینیاپولیس؛ بی‌رحمی پلیس علیه مظنون سیاه‌پوست

بسیاری از معترضان، از جمله بریجت فلوید، خواهر مقتول، خواهان دستگیری و محاکمه عاملان قتل هستند.

در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه‌سوتا، جو خشم و اعتراض به تبعیضات نژادی فضا را پر کرده است.

شهردار مینیاپولیس از جامعه سیاه‌پوستان به خاطر رفتار خشونت‌آمیز پلیس عذرخواهی کرده اما این نتوانسته از خشم و اندوه شهروندان بکاهد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تظاهرات اعتراض‌آمیز پس از آن آغاز شد که ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که تقلای مرگبار جورج فلوید را زیر هیکل یک مأمور پلیس نشان می‌دهد. او در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به پلیس سفیدپوستی که بر گرده او فشار آورده، می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم».

او دقایقی بعد در بیمارستانی در نزدیکی محل درگیری درگذشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.