رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آرش مهین جعفرآبادی آزاد شد


خبرگزاری هرانا – آرش مهین جعفرآبادی، زندانی سیاسی امروز پنج‌شنبه ۸ خرداد پس از تحمل حدود دو سال حبس به صورت زودهنگام از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش مهین جعفرآبادی، زندانی سیاسی امروز پنج‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ به صورت زودهنگام از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای جعفرآبادی در خصوص آزادی وی به هرانا گفت: «آرش مهین جعفرآبادی بعد از دو سال تحمل حبس مشمول آزادی زودتر از موعد شد و یک سال باقی مانده حبس ایشان نیز به مدت سه سال تعلیق شده است.»

این زندانی سیاسی بیش از دو سوم دوران محکومیت ۳ ساله خود را سپری کرده و طبق قانون، بخشنامه نوروزی قوه قضاییه برای آزادی زودهنگام به او تعلق می‌گرفت؛ با این حال تاکنون با درخواست آزادی زودهنگام وی مخالفت شده بود.

آرش مهین جعفرآبادی در تاریخ ۳ خرداد ۹۷ پس از تفتیش منزل شخصی و منزل خانواده همسرش توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

وی ۱۰ روز پس از بازداشت در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۷ به بند ۶/۱ زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. با اینکه از زمان ورود به زندان وکیل آباد قرار وثیقه برای او صادر شده بود از آزادی وی جلوگیری و در زمان بازداشت در این زندان ۸ بار جهت بازجویی به بازپرسی شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد منتقل شده و مجددا به بند بازگردانده شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۷، پس از حدود ۸۰ روز بلاتکلیفی و بازداشت توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست هادی منصوری محاکمه و به ۱۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به آقای مهین جعفرآبادی به گزارشگر هرانا گفته بود: “در جلسه دادگاه بدوی قاضی منصوری همان ابتدای امر وکیل وی را تهدید کرده و خود آرش مهین جعفرآبادی را با تهدید به صدور حکم محاربه و اعدام به سکوت واداشته و اجازه صحبت کردن و دفاع نداده است. حکم این دادگاه حدود ۱۰ روز پس از دادگاه ابلاغ و طبق آن آرش به اتهام “تشکیل و اداره گروه به قصد اخلال در امنیت ملی” به ۱۰ سال حبس تعزیری به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود”.

آرش مهین جعفرآبادی، در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی در تاریخ ۱ آذرماه همان سال پس از بررسی اعتراض او، وی را به اتهام “عضویت در گروههای مخالف نظام” به ۳ سال حبس تعزیری و به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. که با ارجرایی شدن ماده ۱۳۴ مجازات اشد (۳ سال) قابلیت اجرایی یافت.

این زندانی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۷ جهت اجرای حکم ۳ سال حبس تعزیری خود به شعبه ۴ اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد فراخوانده شد و در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۷ در پی حضور در این شعبه به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

آقای مهین جعفرآبادی از مدتی قبل به صورت رای باز در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بود و شب‌ها را در زندان سپری می‌کرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.