رسانه خبری پیامِ ایرانی

چین میزبانی‌ جام ملت‌های ۲۰۲۳ را لغو کرد


 

کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد چین از میزبانی کشورش از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ انصراف داده است.

این نخستین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات بود که کشور میزبان، در فاصله یک سال مانده به این رقابت‌ها، میزبانی‌اش را لغو می‌کند.

کنفدراسیون آسیا مدی شد که دولت چین اعلام کرده است کشورش قادر نخواهد بود در دوران همه‌گیری کرونا از ۲۴ تیم حاضر در این رقابت‌ها میزبانی کند. در بخشی از این بیانیه‌ آمده است: «AFC شرایط استثنایی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را که منجر به سلب میزبانی از چین شد، تصدیق می‌کند. چین، فدراسیون فوتبال این کشور و کمیته برگزاری بازی‌ها، این تصمیم بسیار دشوار اما ضروری را در راستای منافع جمعی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ گرفته است. آنها زمان لازم را برای AFC در راستای ارزیابی این تصمیم مهیا کردند.»

از کشورهای عربستان و قطر به عنوان جانشین‌های احتمالی چین برای میزبانی این مسابقات نام برده می‌شود. با این تفاوت که کنفدراسیون آسیا پیش از این تاریخ برگزاری مسابقات را براساس پیشنهاد چین در تابستان قرار داده بود و کشورهای عربی این رقابت‌های متمرکز را در اواخر پاییز میزبانی می‌کنند؛ مانند جام جهانی ۲۰۲۲ قطر.

 دولت چین پیش از این نیز میزبانی رقابت‌‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو را لغو کرده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.