رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعتراضات سراسری؛ معترضان در نیشابور هم به خیابان‌ها آمدند


در چهارمین روز از اعتراضات سراسری در ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی، شماری از معترضان در نیشابور نیز به خیابان‌ها آمده و علیه سران حکومت شعار دادند.

در ویدیوهایی که از تجمع نیشابور منتشر شده است معترضان شعارهایی مانند «رییسی حیا کن، مملکت رو رها کن» و «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» سر می‌دهند.

بر اساس گزارش‌ها این تجمع اعتراضی در ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت برگزار شده و به دنبال آن نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی به خیابان‌ها این شهر گسیل شده‌اند.

در یک ویدیوی  منتشر شده از اعتراضات نیشابور به نظر می‌رسد که نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی اقدام به بازداشت معترضان کرده و مردم با شعار «ولش کن» و «بی شرف» خواهان آزادی این شهروندان می‌شوند.

شکل گیری اولین اعتراض روز شنبه در شرایط اختلال گسترده اینترنت در ایران انجام شده است. بر اساس گزارش‌ها، اینترنت موبایل در بسیاری از شهرهای ایران قطع شده و در استان خوزستان اینترنت‌های خانگی نیز قطع است.

شب گذشته چندین استان ایران از جمله خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه شاهد تجمعات اعتراضی و درگیری با نیروهای امنیتی بود و در تحولی مهم موج اعتراضات به استان‌های شمالی و غربی از جمله اردبیل و گیلان نیز رسید.

حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر که خبرهای مرتبط با اعتراضات مردمی ایران را منتشر می‌کند از کشته شدن یک شهروند به نام «پیش‌علی غالبی حاجیوند» در دزفول در جریان این اعتراضات خبر داده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره کشته یک جوان ۲۱ ساله به نام امید سلطانی در جریان اعتراضات اندیمشک منتشر شده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.