رسانه خبری پیامِ ایرانی

۶ نفر در زندان‌های ایران اعدام شدند


در ادامه موج اجرای احکام اعدام از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، ۶ زندانی دیگر طی روزهای گذشته در زندان‌های شیراز، اصفهان و مشهد اعدام شدند.

بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، حکم اعدام چهار مرد در زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد.

هویت این چهار زندانی علی پژمرده، عباس پژمرده، محمد غلامحسینی و علی حسین‌پناه احراز شده است.

سازمان حقوق بشر ایران به نقل از یک منبع مطلع درباره این افراد نوشته است:«عباس پژمرده، عموی علی پژمرده بود. این دو زندانی از ۵ سال پیش با اتهامات مرتبط با حمل مواد مخدر و سلاح گرم به اعدام محکوم شده بودند. همچنین دو زندانی دیگر که هم پرونده آنها بودند، حدود چهار سال در این زندان بسر بردند. آنها با اتهام حمل مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین به اعدام محکوم شده بودند.»

صبح روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، هم حکم اعدام یک مرد در زندان دستگرد اصفهان به اجرا درآمده است. 

هویت این زندانی که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بود، حسین فرتاش احراز شده است.

 به نوشته سازمان حقوق بشر ایران، «حسین فرتاش قبل از زندان جوشکار بود و حدود چهار سال پیش به اتهام قتل بر سر مسائل ناموسی بازداشت و به قصاص نفس محکوم شده بود»

روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در مشهد هم حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود به اجرا درآمد.

وبسایت رکنا هویت این زندانی را «مصطفی – خ» اعلام کرده نوشته است که وی با انگیزه ارتباط پنهانی با زنی به نام سکینه، همسر این زن به نام «مرتضی – ش» را به قتل رسانده است.

در این پرونده، سکینه نیز به تحمل ۱۵ سال حبس و از بابت اتهام «ارتباط نامشروع» و هچنین ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.