رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتراضات مردمی در سوق؛ بازداشت ۶ شهروند توسط نیروهای امنیتی


خبرگزاری هرانا – صبح امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه، نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل تعدادی از شهروندان در شهر سوق واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، شش شهروند را همراه با ضرب و شتم بازداشت کردند. بازداشت این شهروندان به دنبال برگزاری تجمعات اعتراضی روز گذشته ۲۳ اردیبهشت‌ماه در این شهر صورت گرفته است. با اجرای طرح موسوم به “اصلاح یارانه‌ها” در ایران، قیمت مرغ، تخم‌مرغ، روغن، و لبنیات به صورت رسمی بالا رفت و شب گذشته نیز اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف کشور شکل گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ ۱۴۰۱، ماموران سپاه با مراجعه به منزل تعدادی از شهروندان در شهر سوق واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، اقدام به بازداشت ۶ شهروند کردند.

هویت این شهروندان مجید مسعودی، سلمان همتیان، مهنا گرگی، عنایت تقوی، رسول موسوی و سیا تقوی توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع گردآفرید تقوی، مادر سالخورده یکی از این شهروندان در جریان بازداشت وی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل این شهروندان آنها را همراه با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

روز جمعه ۱۶ اردیبهشت‌ماه  در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان در رسانه ها، در شماری از شهرهای خوزستان جو امنیتی برقرار و اختلالات گسترده در اینترنت خانگی و قطعی اینترنت تلفن همراه در خوزستان گزارش شد. در همین زمینه، شب پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه دستکم ۲۰ شهروند در سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. شب شنبه ۱۷ اردیبهشت نیز دستکم ده شهروند دیگر در شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

همچنین در ادامه اعتراضات مردمی، روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه  نیز تجمعات اعتراضی در برخی شهرها از جمله، خرم آباد، فارسان، بروجرد، دهدشت، دورود و اردبیل ادامه داشت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.