رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | زخمی شدن سه کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی پاوه


خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه سه کولبر در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی پاوه زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، سه کولبر در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی در ارتفاعات مرزی هانه گرمله از توابع بخش نوسود پاوه زخمی شدند.

هویت این شهروندان طاهر قبادی، میلاد قبادی و شادمان کریمی از اهالی روستای شرکان از توابع شهرستان پاوه، عنوان شده است.

این افراد از فاصله نزدیک و بدون اخطار قبلی هدف شلیک مستقیم قرار گرفته‌‌ و جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی در پاوه منتقل شده‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۱ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۲۳ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۸۱ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۲۸ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۱۶ کولبر زخمی شدند و ۱۲ کولبر جان باختند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.