رسانه خبری پیامِ ایرانی

جایزه ۳ میلیون دلاری آمریکا برای افشای محل اختفای وزیر اطلاع‌رسانی داعش


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا به هر کس که اطلاعاتی درباره محل اختفای محمد خضر موسی رمضان، وزیر اطلاع‌رسانی داعش ارائه کند، ۳ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

خضر رمضان که در اردن به دنیا آمده یکی از قدیمی‌ترین چهره‌های رسانه‌ای داعش است و برنامه‌های اطلاع‌رسانی این سازمان را مدیریت می‌کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا خضر رمضان «وزیر اطلاع‌رسانی سازمان تندرو» نامیده و گفته شده که او نقش اصلی را در اقدامات تبلیغاتی و عضوگیری داعش بر عهده دارد.

او همچنین بر روند ساخت و تولید بسیاریاز ویدئوهای تبلیغاتی و پیام‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی که حاوی صحنه‌های دلخراش شکنجه و کشتار دسته‌جمعی افراد بی‌گناه بود، نظارت و مدیریت داشت.

کریستیان امد سرشناس‌ترین چهره تبلیغاتی داعش دو سال پیش و در نتیجه عملیات گردان‌های حمایت خلق در شرق سوریه کشته شد. او به عنوان مسئول تبلیغات داعش فعالیت می‌کرد و ویدئوهایی از او که در آنها مردم شرق سوریه را به انجام عملیات تروریستی تهدید می‌کرد، منتشر شد.

کریستیان امد مشهورترین داعشی آلمانی بود که در سال ۲۰۰۳ به اسلام گروید و از این کشور به عراق و از آنجا به سوریه رفته و به پیکارجویان داعش پیوست. او در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از نیروهای داعش شناخته شد و بالاخره در اواخر سال ۲۰۱۸ در عملیات گردان‌های حمایت خلق در شرق سوریه کشته شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.