رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – دیروز و امروز پنجشنبه ۸ خرداد، جمعی از کارگران راه آهن اراک در محل کار خود، شماری از کارگران شرکت امین یار فاریاب در محوطه این شرکت، تعدادی از دامداران یزد در مقابل ساختمان استانداری، تنی چند از کارگران شهرداری باسمنج در مقابل ساختمان شهرداری این شهر و گروهی از کارگران شرکت های پلی‌اکریل و دی‌ام‌تی اصفهان در محل کار خود در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال رسمی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن، امروز پنجشنبه ۸ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران راه آهن اراک که به صورت نیروی پیمانکار از طرف شرکت جوش گستر در صنعت ریلی کشور فعال هستند، دست از کار کشیده و تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، ‌این کارگران علت تجمع خود را اعتراض به عدم دریافت دو ماه حقوق و همچنین بن عید و بن ماه رمضان عنوان کردند.

تجمع کارگران شرکت امین یار فاریاب

به گزارش کرمان نو، روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت امین یار فاریاب دست از کار کشیده و با برگزاری تجمعات اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گفته یکی از کارگران: “مطالبات کارگران مربوط به حقوق ماه های فروردین ۹۸، بهمن و اسفند ۹۸ و فروردین ماه ۹۹ هستند”.

وی ادامه داد: “کارگران برای ثبت نام بیمه بیکاری به سامانه وزارت کار جهت دریافت بیمه مراجعه کردند اما متاسفانه متوجه شدند بیمه آنها توسط کارفرما پرداخت نشده و بیمه بیکاری هم به آنها تعلق نمی گیرد”.

یکی دیگر از کارگران گفت: “هر کارگر ساده با حقوق یک میلیون و نه‌صدهزار تومان نزدیک به ۱۱ میلیون تومان از این شرکت طلب دارد”.

او افزود: “کارفرما بیمه ما را رد نکرده و خدمات درمانی و دیگر مزایای بیمه برای ما و خانواده هایمان قطع شده است و در همین زمان وضعیت قراردادی کارگران در سال ۹۹ هنوز مشخص نیست و همین مساله باعث سردرگمی مان شده است”.

تجمع دامداران یزد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۹، شماری از دامداران در یزد با تجمع در مقابل ساختمان استانداری خواستار بازنگری در وضعیت توزیع نهاده‌ها، قیمت گوشت و شیر تولیدی خود شدند.

سجادی پور، رئیس جهاد کشاورزی یزد با اشاره به اینکه تامین نهاده های دامی و عرضه آن در قالب سامانه بازارگاه انجام می شود و سهمیه بخش خصوصی متناسب با نیاز استان نیست و این موجب گلایه مندی دامداران شده است افزود: “البته ما امسال نسبت به سال گذشته دو برابر نهاده توزیع کرده ایم که البته چون هشتاد درصد نهاده را خود دامدار تهیه می کنند و چون عرضه کم شده این موضوع موجب نارضایتی آنها شده است”.

رئیس جهاد کشاورزی استان به افت قیمت گوشت گاو و گوساله اشاره کرد و گفت: “طبق دستورالعمل ستاد تنظیم بازار کشور برای خرید دام زنده تا ۶۰ هزار تومان و اینکه تعیین تکلیفی برای سایر قسمتهای دام صورت نگرفته است، عملا منجر دامی از دامدارن خریداری نشده که دامداران خواهان بازنگری در این وضع نیز هستند”.

سجادی پور در ادامه به قیمت شیر هم اشاره ای کرد و گفت: “دامداران خواهان تغییر قیمت شیر نیز نسبت به افزایش هزینه های تمام شده و قیمت دستمزد کارگر نیز هستند که قرار شد با دعوت نمایندگان این قشر در ستاد تنظیم بازار و با مکاتبات استاندار با کشور بازنگری در وضع این قشر حاصل شود”.

تجمع کارگران شهرداری باسمنج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شهرداری باسمنج در استان آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این گزارش، علت این تجمع، عدم دریافت مطالبات مزدی کارگران بیان شده است.

تجمع کارگران شرکت های پلی اکریل و دی ام تی

همچنین روز چهارشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شرکت های “پلی اکریل” و “دی ام تی” اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه در محل کار خود به صورت جداگانه تجمع کردند.

به گفته کارگران: “از سال ۹۵ و ۹۶ معوقات مزدی ما پرداخت نشده، عیدی سال ۹۸ را کامل نگرفته‌ایم و با وجود حضور در سر کار، دستمزدها به موقع پرداخت نمی‌شود و امسال هم در پرداخت دستمزدها تاخیر شده”.

کارگران شاغل در “پلی‌اکریل” و “دی ام تی” هر دو زیرمجموعه شرکت “پلی‌اکریل اصفهان” هستند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.