رسانه خبری پیامِ ایرانی

کیانوش عیاری: باید چه بگویم تا همه باور کنند داستان فیلم من واقعی است!۶ ساعت،۴۵ دقیقه

«کیانوش عیاری»، فیلم‌ساز چند روز پس از قتل رومینا اشرفی، دختر ۱۳ ساله در گفت‌وگویی با روزنامه شرق در تاریخ هشتم خرداد ماه گفت خانه پدری باید برای مردم دوباره اکران شود. 

این فیلمساز چند روز پس از قتل رومینا اشرفی به دست پدرش، خواستار اکران مجدد فیلم خانه پدری شد، فیلمی که ۱۰ سال توقیف شد و پس از آن فقط برای چند هفته اجازه اکران یافت. 

کیانوش عیاری در گفت‌وگو با روزنامه شرق گفت این فیلم مجددا باید «به خاطر مردم و حفظ امنیت و سلامت روان جامعه» اکران شود. »

او با اشاره به توقیف «خانه پدری» گفت: «اگر مخالفت‌های بی‌مورد درباره این فیلم وجود نداشت و اجازه می‌دادند که فیلم به شکل وسیع اکران شود،‌ شاید پدر خانم اشرفی این فیلم را می‌دید و کمی فکر می‌کرد. همه ما باید بدانیم این مسئله بسیار مهم است و نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت».

«رومینا اشرفی»، دختر ۱۳ ساله اهل روستای در تالش به دست پدرش در خواب با داس کشته شد. 

کیانوش عیاری در سال ۱۳۸۹ فیلمی با عنوان «خانه پدری» ساخت. قصه این فیلم قتل دختری جوان به دست پدر و برادرش است. پدر پس از کشتن دخترش به جرم اینکه آبروی خانواده را برده است، با همکاری پسرش او را در زیرزمین خانه‌ دفن می‌کند. اما خانه پدری با عنوان‌های داشتن صحنه‌های خشن و دور از واقعیت ۱۰ سال اجازه اکران نیافت.

این فیلم سرانجام در آبان ۱۳۹۸ اجازه اکران فقط در سالن‌های محدود سینمایی را یافت. با این حال با انتقادهای مجدد تندروها این فیلم مجددا توقیف شد. مخالفان با اکران خانه پدری گفته بودند که فیلم دارای صحنه‌های خشن و حاوی موضوعی دور از واقعیت است. 

آقای عیاری در نخستین واکنش به قتل رومینا اشرفی با کنایه گفته بود: «من این شایعات را باور نمی‌کنم. در ایران چنین اتفاقاتی نمی‌افتد.»

این کارگردان روز هشتم خرداد ماه در گفت‌وگویی با روزنامه شرق با توضیح بیشتر گفت: «من درباره داستان و مشکلات پیرامون زیاد گفته‌ام. دیگر باید چه می‌گفتم تا همگان باور کنند که داستان فیلم من مبتنی‌بر واقعیت است؟!».

مردم باید چنین فیلم‌هایی را ببینند. اصلا همین الان درخواست می‌کنم فیلم «خانه پدری» را دوباره به‌خاطر مردم و حفظ امنیت و سلامت روان جامعه اکران کنید»

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

کنایه کیانوش عیاری به قتل دختر جوان: این اتفاقات در ایران رخ نمی‌دهد!

جزییات تازه از قتل رومینا اشرفی؛ یک پیامک به پدرش فاجعه را رقم زد

به نام ناموس؛ قتل فجیع دختر ۱۳ ساله به دست پدرمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.