رسانه خبری پیامِ ایرانی

توافق تاریخی در فوتبال آمریکا؛ دستمزد مساوی برای تیم ملی زنان و مردان | ورزش | DWفدراسیون فوتبال امریکا امروز چهارشنبه ۱۸ مه در بیانیه‌ای از توافق برای پرداخت دستمزد مساوی به بازیکنان تیم‌های ملی فوتبال زنان و مردان این کشور خبر داد تا به عنوان نخستین کشوری در جهان معرفی شود که شکاف میان دستمزدهای بازیکنان تیم فوتبال زنان و مردان را از بین می‌برد.

سیندی پارلا کُن، رئیس فدراسیون فوتبال امریکا در خصوص این امر گفت: «این یک لحظه واقعا تاریخی است. این توافق نه تنها در امریکا باعث تغییر خواهد شد که پتانسیل عوض کردن بازی در دنیا را نیز دارد و ما را به سمت مرحله جدید و فوق‌العاده هیجان‌انگیزی از رشد و همکاری متقابل هدایت می‌کند. ما این ماموریت را تا تبدیل فوتبال به ورزشی برجسته در امریکا ادامه می‌دهیم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بر اساس این توافق، از این پس پاداش‌های مسابقات جام جهانی که از طریق فیفا به حساب فدراسیون‌ها واریز می‌شود، به صورت مساوی بین تیم‌های فوتبال زنان و مردان امریکا تقسیم خواهد شد.

پیش از این تیم مردان آمریکا با وجود اینکه حتی از مرحله گروهی مسابقات نیز صعود نمی‌کردند، پاداش‌های بسیار بیشتری نسبت به تیم زنان که قهرمان چهار دوره از مسابقات جام جهانی است، دریافت می‌کردند. در واقع این امر به این علت است که فیفا به دلیل درآمد قابل توجه فوتبال مردان، پاداش‌های بیشتری را برای این مسابقات نسبت به مسابقات جهانی فوتبال زنان پرداخت می‌کند.

مارگارت پرس، مهاجم تیم ملی فوتبال زنان امریکا در خصوص این توافق بزرگ می‌گوید: «این توافق یک نقطه عطف مهم و تاثیرگذار برای نشان دادن این است که فوتبال زنان چگونه است. این یک لحظه تاریخی است و من فکر می‌کنم این اتفاق رقم زننده اتفاقات مهمی نه تنها در ورزش، و نه فقط در امریکا که در سطح جهان خواهد شد.»

از جمله مهمترین بندهای این توافق این است که علاوه بر تقسیم پاداش‌های مسابقات جام جهانی بین تیم‌های فوتبال زنان و مردان به صورت مساوی، در واقع این توافق پایانی بر پرداخت‌های ثابت زنان فوتبالیست خواهد بود تا در عوض آنها هم حقوقی هم رده با مردان و بر اساس عملکردشان داشته باشند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.