رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آزادی فریبا نظام زاده با تودیع قرار وثیقه در شیراز


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت، فریبا نظام زاده، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. خانم نظام زاده روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت در جریان تجمع اعتراضی معلمان در شیراز دستگیر شده بود.

خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، فریبا نظام زاده، فعال صنفی معلمان با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

بر اساس این گزارش آزادی خانم نظام زاده با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

خانم نظام زاده روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت به همراه  شماری از فعالین صنفی در جریان تجمع اعتراضی معلمان در شیراز دستگیر شده بود.

هرانا صبح امروز با انتشار گزارشی جامع از اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در اریبهشت‌ماه از تداوم بازداشت دستکم ۲۴ فعال صنفی خبر داده بود.

معلمان معترض مطالبات خود را «اجرای کامل قانون رتبه بندی فرهنگیان شاغل و همچنین قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان»، «رسمی شدن نیروهای استخدام موقت، نیروهای خدمات آموزشی، آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی»، «پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۱۴۰۰»، «بهبود معیشت نیروهای خدماتی»، «اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی»، «آزادی معلمان زندانی»، «آموزش رایگان و با کیفیت برای دانش آموزان»، «پرداخت بیمه دانش آموزان» و همچنین «تشکیل کلاسهای درس با ظرفیت حداکثر ۱۶ دانش آموز» عنوان کردند.

روز ۱۲ اردیبهشت روز معلم نامیده می‌شود. سابقه نام‌گذاری روز معلم در ۱۲ اردیبهشت به مناسبت کشته شدن یکی از معلمان به نام ابوالحسن خانعلی در روز ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۴۰ در تجمع اعتراضی معلمان در میدان بهارستان مربوط است.

 بنابر گزارش یکساله اخیر مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در دوازده ماه اخیر، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در شهرها و استانهای مختلف کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمعات و اعتصابات اعتراضی زدند. از این قرار، ۱۰۳۰ تجمع و ۳۷۲ اعتصاب به ثبت رسیده است. گفتنی است طی یک سال گذشته، ۱۰۶ مورد بازداشت، ۵۰ مورد احضار و ۱۲ مورد محاکمه در مراجع قضایی و امنیتی ، ۹ مورد ضرب و شتم و ۱ مورد خودکشی معلم گردآوری شده است. همچنین ۶ تن از معلمان و فعالان این حوزه، به ۱۶۹ ماه حبس و ۲۱ میلیون و پانصد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.