رسانه خبری پیامِ ایرانی

امضای توافقنامه احداث کارخانه تولید خودروی برقی میان سعودی و شرکت «لوسید» 


گروه «لوسید»، سازنده خودروهای برقی، چهارشنبه 28 اردیبهشت، توفقنامه‌ای را برای احداث نخستین کارخانه یکپارچه خودروهای برقی خود در سعودی امضا کرد.

این شرکت با احداث و تکمیل این کارخانه خودروسازی در شهر اقتصادی ملک عبدالله، در نظر دارد سالانه 150 هزار خودرو برقی تولید کند.

شرکت خودروسازی «لوسید»، رقیب آمریکایی شرکت مشهور «تسلا»، سازنده خودروهای برقی است و صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی از سرمایه‌گذاری پیش‌رس در «لوسید» سود برده و حدود 62 درصد از سهام آن را در اختیار دارد.

وام 5 میلیارد ریالی برای ساخت کارخانه «لوسید»

در همین راستا، بندر بن ابراهیم الخریف، وزیر صنعت و منابع فلزی و رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنعتی سعودی، چهارشنبه اعلام کرد که صندوق توسعه، مبلغ 5 میلیارد ریال سعودی وام برای ساخت کارخانه «لوسید» اختصاص داده است.

الخریف چهارشنبه، در جریان امضای توافقنامه با شرکت «لوسید» برای تأسیس کارخانه آن در سعودی، افزود: «پرونده صنعت خودرو در سعودی، یکی از پرونده‌های مهمی است که در استراتژی ملی، مورد توجه قرار گرفته، زیرا از جمله صنایع پیچیده‌ای است که به توسعه زنجیره عرضه برای بسیاری از محصولات، کمک می‌کند.»

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزیر صنعت این کشور تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی در نظر دارد تا سال 2030، تولید سالانه خودروهای برقی در این کشور را به بیش از 300 هزار دستگاه برساند.

الخریف با بیان اینکه سعودی برای پوشش تقاضای داخلی و صادرات در سطح جهانی، صنعت خودرو را مد نظر قرار داده، تاکید کرد: «حجم هزینه‌های خودرو در این کشور، در سال 2020 به حدود 40 میلیارد ریال رسید در حالی که حجم بازار سعودی، بیش از نیم میلیون خودرو در سال است که برابر با 50 درصد بازار خلیج است.

وزیر صنعت سعودی در بخش پایانی اظهارات خود خاطرنشان کرد که «ایجاد مرکز تولید جدید برای شرکت لوسید در سعودی، در راستای رویکرد ریاض برای تنوع‌بخشی به اقتصاد و منابع درآمد این کشور، به‌ویژه توسعه و رشد بخش صنعتی به عنوان بخشی از چشم انداز 2030 است.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.