رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی / سند


خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی روزنامه نگار، در تاریخ ۱۵ مردادماه، در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن عباسی روزنامه نگار، با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان احضار شد.

در این ابلاغیه از آقای عباسی خواسته شده تا مورخ ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱، در خصوص اتهامات «افترا» و «نشر اکاذیب» در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان حاضر شود.

کیفرخواست پرونده این شهروند در تاریخ ۲۴ فروردین ماه توسط شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان صادر شده است.

این پرونده با شکایت محمدرضا پورابراهیمی داورانی، نماینده کرمان در مجلس گشوده شده است. شکایت این نماینده به دنبال طرح سوالاتی در قالب یادداشتی انتقادی خطاب به وی صورت گرفته و از پس از جلسه از این عضو خانه مطبوعات خواسته شده بود که طی روزهای آینده در شعبه اول بازپرسی دادسرا جهت ارائه دفاعیات حاضر شود.

حسن عباسی عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران پیش از این نیز در تاریخ ۵‌ آذر ماه ۱۳۹۸، با شکایت استانداری هرمزگان بازداشت شده بود. انتقادات این روزنامه نگار از مسئولین، پیشتر نیز جریانات بسیاری را در استان هرمزگان و تهران ایجاد کرده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.