رسانه خبری پیامِ ایرانی

گفت‌وگوی تلفنی مکرون و بن سلمان با محوریت کاهش تنش در منطقه


امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی طی تماس تلفنی پیامدهای جنگ اوکراین بر بازارهای انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ریاست جمهوری فرانسه جمعه 30 اردیبهشت در بیانیه خود در این رابطه تاکید کرد که در این مکالمه تلفنی مکرون و محمد بن سلمان، در مورد را‌هکارهای تنش‌زدایی در منطقه و تقویت مشارکت میان فرانسه و سعودی، گفت‌وگو کردند.

در بیانیه ریاست جمهوری فرانسه درباره تماس میان مکرون و ولی‌عهد سعودی آمده است: «ولی‌عهد سعودی، انتخاب مجدد رئیس جمهوری به این سمت را تبریک گفت.»

بر اساس این بیانیه، طرفین در مورد بحران‌های منطقه‌ای صحبت کرده و مکرون بر ادامه تلاش‌ها برای کاهش تنش در منطقه، در چارچوب پی‌گیری نتایج کنفرانس بغداد با مشارکت همه بازیگران منطقه در سال گذشته، تاکید ورزید.

در ادامه بیانیه آمده است: ر«ئیس جمهوری فرانسه و ولی‌عهد سعودی همچنین در مورد وضعیت لبنان پس از انتخابات پارلمانی گفت‌وگو کرده و بر لزوم اجرای اصلاحات ساختاری لازم برای بهبود أوضاع این کشور، تاکید کردند.»

ولی‌عهد سعودی و رئیس جمهوری فرانسه، تمایل خود برای تقویت همکاری و شراکت میان دو کشور را مورد تاکید قرار دادند.

بر اساس این بیانیه، در این گفت‌وگو‌ها همچنین، موضوع جنگ در اوکراین و تبعات بی‌ثبات‌کننده آن در مقیاس جهانی، به‌ویژه، برهم خوردن توازن در بازارهای انرژی و اقدامات احتمالی برای تضمین عرضه برای همه و مهار افزایش قیمت‌های جهانی، مورد بررسی قرار گرفت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.