رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک کودک دیگر در چابهار قربانی هوتگ‌ها شد


به فاصله چند روز پس از غرق شدن دو دانش‌آموز و یک معلم در گودال‌های آب چابهار در روز ۲۴ اردیبهشت، یک کودک دیگر نیز در این شهرستان در اثر سقوط در هوتگ‌ها جان خود را از دست داد.

خبرگزاری رکنا با اعلام این خبر نوشته است که این کودک چهار ساله و اهل بخش «پلان» شهرستان چابهار بوده و در هوتگ روستایی غرق شده است.

بخشدار پلان درباره این رویداد گفت: کودک غرق شده به همراه والدین در روستا میهمان یکی از اهالی بوده و این کودک چهارساله در اطراف هوتگ در حال تردد بوده که ناگهان پای وی لیز می‌خورد و به آب می‌افتد.

مهرداد آرام افزود: در طول این هفته ۵ نفر در منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان در هوتگ غرق شدند.

آرام ادامه داد: همچنین طی ۱۱ سال اخیر، ۴۲ تن از ساکنین روستاهای چابهار و دشتیاری از جمله کودکان و نوجوانان، در هوتگ‌ها غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

در آخرین مورد از این رویدادها، روز شنبه ۲۴ اردیبهشت هنگامی که سه کودک از جمله مریم هوت و رقیه هوت دانش آموزان  ۸ و ۶ ساله داخل گودال آب (هوتگ) در حال غرق شدن بودند، معلم آنها به نام یاسمین هوت با مشاهده این صحنه به کمک آنها شتافت.

این معلم توانست جان یکی از کودکان را نجات بدهد اما در تلاش برای نجات جان مریم و رقیه به همراه آنها در هوتگ غرق شد و جان خود را از دست داد.

هوتگ به گودال‌های نسبتا عمیقی گفته می‌شود که در فصل بارش آب باران در آن جمع می شود و شهروندان سیستان و بلوچستان برای تامین آب شرب مصرفی خود از آن استفاده می کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.