رسانه خبری پیامِ ایرانی

صدها مدرسه در کره جنوبی با افزایش موارد ابتلا به کرونا بار دیگر تعطیل شدند


حق نشر عکس
Reuters

صدها مدرسه در کره جنوبی تنها چند روز پس از بازگشایی به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بار دیگر تعطیل شده‌اند و بازگشایی صدها مدرسه دیگر به تاخیر افتاده است.

بیشتر موارد جدید ابتلا مربوط به انبارهای توزیع در شهر بوچئون در غرب سئول، پایتخت کره جنوبی است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

کره جنوبی؛ شیوه‌های پیشرفته تشخیص مانع شیوع گسترده کرونا

بیش از ۱۸۰ مدرسه در این منطقه بار دیگر به آموزش آنلاین روی آورده‌اند و مقام‌ها از کارفرمایان خواسته‌اند در مورد ساعات کاری نسبت به کارمندانشان انعطاف نشان دهند.

به مردم گفته شده از گردهمایی‌های بزرگ دوری کنند و پارک‌ها و موزه‌ها در سئول و شهرهای اطراف آن بار دیگر تعطیل شده‌اند. همچنین قرار است به مردم در مورد رعایت فاصله‌گیری اجتماعی گوشزد شود.

۵۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا روز پنجشنبه ۲۸ مه در کره جنوبی گزارش شد که نسبت به ۷۹ مورد ابتلا در روز چهارشنبه کاهش نشان می‌دهد.

این نگرانی در میان مقام‌های کره جنوبی وجود دارد که این موارد جدید ابتلا در مناطق پرجمعیت بوده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

بازگشت نگرانی‌ها درباره کرونا به کره جنوبی و چین

بسیاری از موارد جدید مربوط به یک مرکز پخش کالا در بوچئون است. این انبار توسط شرکت کوپانگ، بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیکی کره جنوبی اداره می‌شود و مقام‌های کره جنوبی می‌گویند این انبار به دستورالعمل‌های سفت و سخت صادر شده برای کنترل ویروس بی‌توجهی کرده است.

مقام‌های کره جنوبی می‌گویند نشانه‌هایی از کووید-۱۹ روی کفش و لباس‌های کارگران این انبار مشاهده شده است. از هزاران کارگر این مرکز تست کرونا گرفته شده و قرار است سایر انبارهای توزیع در کره جنوبی مورد بازرسی قرار گیرند.

کره جنوبی از زمان شیوع ویروس در این کشور به طور مداوم از مردم آزمایش گرفته و روزانه هزاران تست انجام می‌شود. شناسایی سریع افراد مبتلا باعث شده شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در این کشور کمتر از سایر کشورها باشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.