رسانه خبری پیامِ ایرانی

از ‘آقامون جنتلمنه’ تا ‘سلام فرمانده’؛ ‘سیدعلی دهه‌‌ نودی‌هاشو فراخوانده’


  • مسعود آذر
  • بی‌بی‌سی

IRAN

منبع تصویر، FARS

امسال پس از پیام نوروزی آیت‌الله خامنه‌ای از تلویزیون ایران، برای نخستین بار نماهنگی به نام “سلام فرمانده” پخش شد که با اقبال بخشی از خانواده‌های مذهبی روبرو شده و رسانه‌های دولتی به همین دلیل، آن را “نخستین کلیپ قرن” خوانده‌اند.

از دو ماهی که از زمان انتشار نماهنگ می‌گذرد، در شهرهایی مانند تهران، شیراز، اصفهان، همدان و بندرعباس سازمان‌ها و گروه‌های تبلیغاتی و مذهبی، برنامه‌هایی را سازماندهی کرده‌اند تا با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان این سرود را دسته جمعی در میادین‌ و خیابان‌های اصلی شهرها اجرا کنند.

رسانه‌های حکومتی تبلیغات گسترده‌ای روی این سرود به راه انداخته‌اند و پوشش رسانه‌ای این برنامه‌ها بسیار زیاد است. تهیه‌کننده این سرود گفته استقبال از آن از مرزهای ایران فراتر رفته و به قلب اروپا، فرانسه رسیده و از لبنان و سوریه نیز درخواست‌هایی برای زیرنویس کردن سرود دریافت کرده‌اند.

دست‌اندرکاران و طرفداران این سرود براین باورند که این سرود، پاسخی به استقبال گسترده دانش‌آموزان به ترانه‌های “ساسی مانکن” مثل “آقامون جنتلمنه” است. ترانه‌هایی که طی سال‌های اخیر در بسیاری از مدارس ایران خوانده می‌شد و شبکه‌های اجتماعی پر بود از ویدئوها و فیلم‌های دختران و پسران کودک و نوجوانی که ترانه‌های “ساسی” را با رقص و شادی اجرا می‌کردند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.