رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرمانشاه در وضعیت هشدار و خطر قرار دارد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ایران گفت با اعلام زنگ خطر دوباره کرونا در این استان تاکید کرد، اگر مردم فاصله‌گذاری‌ها و نکات بهداشتی را رعایت نکنند محدودیت‌های شدیدی اعمال خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت، بر اساس گزارش معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، استان کرمانشاه در وضعیت هشدار و خطر قرار گرفته و عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبت‌های توصیه شده به ویژه در طرح فاصله گذاری هوشمند عامل اصلی این افزایش آمار و تعداد مبتلایان به بیماری کرونا است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بازوند با اشاره به بستری شدن ۲۱۷ نفر به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان گلستان خاطرنشان ساخت: «براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آمار مبتلایان به کرونا در استان افزایشی است و با تداوم روند فعلی سلامت مردم در خطر خواهد بود. متأسفانه در دو هفته گذشته به دلیل عدم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان روندی افزایشی داشته و این موضوع بسیار نگران کننده است.»

بازوند‌ گفت: «با توجه به این شرایط و در صورت تایید ستاد ملی کرونا محدودیت‌های ترددی بیشتری در استان اعمال خواهد شد.»

سخنگوی وزارت بهداشت ایران پنج‌شنبه ۲۸ مه ۲۰۲۰ اعلام کرد که ۲۲۵۸ بیمار جدید کرونا در این کشور شناسایی شده است، او گفت، مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در ایران به ۱۴۳۸۴۹ نفر و مجموع فوتی‌های این بیماری به ۷۶۲۷ نفر رسید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.