رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اظهارات وکیل در خصوص بازداشت ریحانه طراوتی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات


خبرگزاری هرانا – محمود بهزادی‌راد، وکیل مدافع ریحانه طراوتی، عکاس و فیلمبردار، از تداوم بازداشت وی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داد. به گفته او پرونده ریحانه طراوتی به دادگاه انقلاب ارجاع شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا با نقل از امتداد، محمود بهزادی‌راد، حقوقدان و وکیل ریحانه طراوتی، توضیحاتی در خصوص بازداشت و پرونده او ارائه داد.

این وکیل دادگستری گفته که “پرونده موکلم را به بازپرسی ارجاع دادند که بازپرس، قرار بازداشت او را صادر کرد. اکنون هم، ریحانه طراوتی به قرار بازداشت اعتراض کرده و پرونده به دادگاه انقلاب ارجاع شده تا به این اعتراض به قرار صادره رسیدگی شود”.

وی ادامه داد: “پرونده موکلم پس از رسیدگی به اعتراض ایشان به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین بازخواهد گشت. امروز (شنبه) هم به دستگاه قضائی مراجعه داشتم که اطلاع دادند که پرونده، هنوز برنگشته تا بازپرس در خصوص آن تصمیم‌گیری کند. در حال حاضر ما منتظریم تا پرونده به دادسرا بازگردد تا تصمیم بازپرس را دریافت کنیم. در این مرحله، بازپرس تصمیم خواهد گرفت که قرار بازداشت تمدید شده یا قرار وثیقه صادر شود”.

محمود بهزادی‌راد عنوان کرد: “در ابتدای بازداشت، ما اطلاع دقیقی از محل نگهداری موکل نداشتیم. پرونده در مرحله بازپرسی بوده و ما همچنان این پرونده را مطالعه نکرده‌ایم. در حال حاضر، بنده به عنوان وکیل، نه موفق به مطالعه پرونده شده‌ و نه با موکلم دیدار داشته‌ام. با این حال، اطلاع دارم که خانم طراوتی، مرتبا با خانواده خود در تماس بوده و به صورت تلفنی با آن‌ها صحبت کرده است”.

وی افزود: “با این حال، آنگونه که ما مطلع شدیم، موکلم توسط ضابطین وزارت اطلاعات، بازداشت و در بند امنیتی ۲۰۹ نگهداری می‌شود. هنوز از اتهامات موکل و دلایل دستگیری او هیچ اطلاعی نداریم. حتی هیچ اطلاعی از اینکه آیا چه مواردی به موکلم تفهیم اتهام شده، هیچ اطلاعی نداریم. پس از مطالعه پرونده در خصوص اقدامات بعدی حقوقی برای دفاع از ایشان، اقدام خواهم کرد”.

خانم طراوتی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

وی پیش از این در سال ۱۳۹۳، در پی انتشار نسخه‌ ایرانی آهنگ «هپی» به همراه گروهی بازداشت و پس از چند هفته آزاد شده بود. وی نهایتا توسط دادگاه به یک سال حبس محکوم شده بود که این حکم به مدت ۳ سال به حالت تعلیق درآمد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.