رسانه خبری پیامِ ایرانی

هفته هنر و فرهنگ؛ عروسک‌ها جای نومیدان، تنبیه کتاب، موسیقی و تئاتر، چرا که نه؟


  • مسعود بهنود
  • روزنامه نگار

ایران

هفته‌ای که به یاد خیام نیشابور مزین بود و نیز روزی در آن به موزه‌ها اختصاص داشته، نه اثری از خیام آورد و نه برای موزه‌های رها شده چاره‌ای یافت. خبر از شماری موزه که ویران مانده، رسید. جشنواره کتاب تهران بی‌رونق‌ترین جشن کتاب سال‌ها بود. دختران ورزشکار نومید از محیط ورزشی وطنشان، به دامن کشورهای دیگر پناه بردند و فاش ساختند که هیچ امیدی ندارند که در وطن چیزی تغییر کند.

مرگ دو توله یوزپلنگ که بسیاری در حسرت دیدارشان ماندند. بنا به اذعان حسن اکبری، معاون سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، آنها مردند چون “نه وسیله‌ای داشتیم و نه تخصصی برای یوزهای کمیاب، به محیط زیست هم مربوط نبود.” از همین رو آنها نرسیده، جان دادند.

اما این تمام تصویر جامعه‌ای نیست که در بخشی از آن مردمی مستاصل می‌دوند و مردمی با کلاه‌خود و تفنگ و تجهیزات در پی آنان. صدای مهیب گلوله‌ها، وقتی به هم می‌آمیزد، جهنمی است وقتی صدای ضجه مادری هم تعقیبشان می‌کند. از آن پس دیگر کمتر کسی به جنگ پوتین با اوکراین فکر می‌کند و نه برای سوریه و لبنان دلسوزی دارد.

اما امیدواران، سرغصه را دور دیدند و یکیشان (مرضیه برومند) عازم شهرک کلیله و دمنه شدند و باز عروسک‌های دست‌آموز در آغوش. همزمان میهمانی ایرج طهماسب هم راهی سینمای خانگی شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.