رسانه خبری پیامِ ایرانی

ابتکارهای تازه راه آهن آلمان در پیکار با ویروس کرونا | آلمان | DWمهمترین روش‌هایی که راه آهن برای حفاظت از سلامتی مسافران خود در برابر کرونا در نظر گرفته، عبارتند از: عرضه مواد ضدعفونی برای دست‌ها، نظافت بیشتر و مرتب‌تر و استفاده از نور کشنده ویروس. رونالد پوفالا، رئیس دایره تجهیزات زیرساختی راه آهن، می‌گوید: «تمام تلاش خود را بر نظافت و ایمنی ایستگاه‌های راه آهن متمرکز کرده‌ایم».

تاکنون در ۶۰۰ ایستگاه راه آهن دستگاه‌های مواد ضدعفونی نصب شده است. به تدریج همه ایستگاه‌های راه آهن به سیستم‌های راهنمای جدیدی مجهز می‌شوند تا مسافران بتوانند بهتر و دقیقتر فاصله اجتماعی لازم را رعایت کنند. به زودی از دستگاه‌های نظافت بهتری استفاده می‌شود که می‌توانند سطوح وسیع‌تری را ضدعفونی و ایمن کنند. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

افزون بر اینها شرکت راه آهن از یک تکنیک پرتوافکنی تازه نور مادون بنفش UV-C استفاده می‌کند که بر سطوحی مانند پله برقی ویروس را می‌کشد. هم‌اکنون این شیوه در ایستگاه راه آهن فرانکفورت برای ویروس‌زدایی از نرده‌ها و دستگیره‌ها و دکمه‌ها به آزمایش گذاشته شده است. 

انجمن حمایت از مسافران Pro Bahn از اقدامات راه آهن جهت افزایش ایمنی به ویژه در مسافرت‌های راه دور ستایش کرده و می‌گوید: «نظافت در همه جا به دقت رعایت می‌شود و مأموران قطار پیوسته کنترل می‌کنند که همه مسافران ماسک به صورت داشته باشند».

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

انجمن یادشده از اقدامات تازه در ایستگاه‌های راه آهن قدردانی کرده، و در عین حال از شرکت راه آهن تقاضا نموده است که دسترسی به آبریزگاه‌ها را همگانی و مجانی کند، به نحوی که مسافران بتوانند به طور مرتب دست خود را بشویند.  

امروزه از حدود ۵۷۰۰ ایستگاه راه آهن موجود تنها در ۲۰ ایستگاه استفاده از آبریزگاه‌ها رایگان است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.