رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | در سایه فقدان ایمنی کار، مرگ یک کارگر در کرمانشاه


خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر ساختمانی در کرمانشاه، حین انجام کار جان باخت. همچنین بنابر اعلام سرپرست اداره کار استان زنجان، طی دو سال گذشته ۲۲ کارگر بر اثر حوادث کارگری در این استان جان خود را از دست داده اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۱ خردادماه ۱۴۰۱، یک کارگر ساختمانی در کرمانشاه پس از سقوط از ساختمان ۷ طبقه در حال احداث جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر ۴۷ ساله‌، در حال بالا بردن فرغون توسط بالابر بوده که پس از رسیدن به طبقه هفتم تعادلش را از دست داده و به پایین سقوط می‌کند.

گفته می‌شود در این راستا پرونده‌ای تشکیل و جسد کارگر فوت شده نیز به پزشکی قانونی منتقل شده است.

طی ۲ سال گذشته؛ مرگ ۲۲ کارگر در زنجان

به گزارش مهر، سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان اعلام کرد: طی دو سال گذشته ۲۲ نفر بر اثر حوادث کارگری در زنجان جان خود را از دست داده‌اند.

طیب جعفری افزود: طی سال ۹۹ حدود ۲۸۷ مورد و در سال ۱۴۰۰ نیز ۲۸۱ مورد حادثه کارگری در استان رخ داده و از این تعداد ۱۲ مورد حادثه فوت مربوط به سال ۹۹ و ۱۰ مورد دیگر نیز مربوط به سال ۱۴۰۰ بوده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.