رسانه خبری پیامِ ایرانی

ریحانه طراوتی، عکاس و فعال مدنی بلاتکلیف در انفرادی


بر اساس گزارش‌های منتشر شده از «ریحانه طراوتی»، عکاس و فعال مدنی، او همچنان محبوس و بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین زیر نظر وزارت اطلاعات به‌سر می‌برد.

خبرگزاری «امتداد» روز شنبه ۳۱ اردیبهشت، نوشت این فعال حقوق زنان که از تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه در بازداشت است، به‌رغم اتمام بازجویی‌ها، با تمدید مجدد قرار بازداشت، به‌طور بلاتکلیف محبوس شده است.

«محمود بهزادی راد»، وکیل خانم طراوتی، اعلام کرده است که پرونده موکلش را «به بازپرسی ارجاع دادند که بازپرس، قرار بازداشت او را صادر کرد.»

بهزادی راد همچنین گفت: «در ابتدای بازداشت، ما اطلاع دقیقی از محل نگهداری ریحانه طراوتی نداشتیم. پرونده در مرحله بازپرسی بوده و ما همچنان این پرونده را مطالعه نکرده‌ایم. در حال حاضر، بنده به عنوان وکیل، نه موفق به مطالعه پرونده شده و نه با موکلم دیدار داشته‌ام.»

او افزود که «هنوز از اتهامات موکل و دلایل دستگیری او هیچ اطلاعی نداریم. حتی هیچ اطلاعی از اینکه آیا چه مواردی به موکلم تفهیم اتهام شده، هیچ اطلاعی نداریم.»

ریحانه طراوتی، در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، در پی یورش مأموران وزارت اطلاعات به خانه او پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسائل شخصی، بازداشت و به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد.

ریحانه طراوتی از امضاکنندگان بیانیه اعتراض به خشونت علیه زنان در عرصه سینما و تئاتر بود. او پیشتر در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، در پی انتشار نسخه‌ ایرانی آهنگ «هپی» به همراه گروهی بازداشت و پس از چند هفته آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.