رسانه خبری پیامِ ایرانی

سفر اختصاصی مدیران صنایع آلمان به چین | آلمان | DWامروز حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان صنایع آلمان با یک هواپیمای دربست خطوط هوایی لوفت‌هانزا به چین سفر می‌کنند. برخی از افراد خانواده و چند تنی از اتباع سایر کشورهای اروپایی نیز با آنها همراه هستند.

این نوع مسافرت البته گران تمام می‌شود: هر بلیت یک طرفه ۲۵۰۰ یورو قیمت دارد.

شامگاه جمعه (۲۹ مه) اولین هواپیما به سوی چین پرواز می‌کند. هواپیما بامداد شنبه در تیانجین در جنوب پکن به زمین می‌نشیند. هفته آینده هواپیمای دیگری از آلمان عازم چین است به مقصد شانگهای. این سفرها را اتاق بازرگانی آلمان در چین برنامه‌ریزی کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ورود به قلمرو چین از اواخر ماه مارس مشمول مقررات شدیدی قرار گرفته است، اما مقام‌های چین برای وابستگان به صنایع آلمان استثنایی ویژه قائل شده‌اند. این مزیت البته به آسانی حاصل نشده و با تلاش فراوان اتاق بازرگانی و سفارت آلمان در چین به دست آمده است. همه مسافران باید در کنسولگری چین در آلمان پس از انجام آزمون کووید۱۹، پروانه مخصوص دریافت می‌کردند.

مسافران پس از رسیدن به چین نیز باز با مشکل روبرو هستند: همه آنها باید به مدت دو هفته در هتل قرنطینه باشند و بیرون نروند.

به گفته ینس هیلدبرانت، از مسئولان اتاق بازرگانی آلمان در پکن، این نوعی پرواز نمونه است، “تا کشورهای دیگر دریابند چه راه‌هایی برای بازگرداندن همکاران خود به چین” باز شده است. او امیدوار است که با همکاری مقام‌های چین این امر به زودی عملی شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بنا به گزارش شبکه خبری بلومبرگ پرواز دربست از آلمان مقام‌های چین را به فکر انداخته که چنین مسافرت‌هایی را برای کشورهای دیگر در برنامه قرار دهند. پس دور نیست که به زودی نمایندگان صنعتی و تجارتی کشورهای ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی، سویس، بریتانیا و فرانسه نیز از چین دیدن کنند.

هنوز روشن نیست که مرزهای چین چه وقت به روی مسافران عادی باز می‌شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.