رسانه خبری پیامِ ایرانی

مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در ایران به ۱۴۶۶۸۸ رسید


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که از دیروز تا امروز ۲۸۱۹ بیمار جدید کرونا در این کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۱۴۶۶۸۸ رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه ۲۹ مه ۲۰۲۰، کیانوش جهانپور اعلام کرد که مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در ایران به نفر ۱۴۶۶۸۸ و مجموع فوتی‌های این بیماری به ۷۶۷۷ نفر رسید.

او همچنین افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار دیگر مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تاکنون ۱۱۴۹۳۱ نفر از مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۲۵۴۷ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شد.

به گفته او تاکنون ۸۹۶۵۷۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است.

جهانپور تاکید کرد که استان «خوزستان» همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.

از سوی دیگر او اعلام کرد که ۱۵ استان در ایران در طول ۲۴ ساعت گذشته فاقد فوتی بودند و پنج استان فقط یک مورد فوتی ناشی از کووید ۱۹ داشتند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.