رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس تسلا بدون حقوق‌ ماهانه، اما با درآمدی هنگفت | اقتصاد | DWایلان ماسک، رئیس شرکت خودروسازی تسلا،  به جای دریافت حقوق مرتب و ثابت از این کنسرن بزرگ از طریق افزایش سهامش ارتزاق می‌کند. ارزش سهام ماسک در حال حاضر میلیون‌ها دلار است.

او در آغاز حدود  ۷ / ۱ میلیون سهام تسلا را در اختیار داشت که بهای کنونی هر سهم ۸۰۶ دلار است، درحالیکه او برای هر سهم تنها  ۳۵۰ دلار پرداخت کرده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مابه تفاوت این دو رقم سودی است که به جیب ایلان ماسک سرازیر می‌شود: یعنی معادل ۷۷۵ میلیون دلار برابر حدود ۷۰۰ میلیون یورو.

اشکال قضیه در آنجاست که ماسک باید سهام دریافتی را به مدت پنج سال نزد خود نگه‌داری کند، و پس از آن معلوم نیست به کجا برسد، به درآمدی نجومی یا به افلاس کامل!

ماسک از شرکت تسلا در تولید خودروهای برقی حقوق ثابت دریافت نمی‌کند، اما چنانچه تسلا پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد، به او هم در هر مرحله سود بیشتری تعلق می‌گیرد.

در سال ۲۰۱۸ هنگامی که قرارداد ایلان ماسک به مدت ده سال تمدید شد، تسلا نیل به ارزش کلی ۵۰ میلیارد دلار در بورس را طی مراحلی هدف خود قرار داده بود. در این مدت ارزش سرمایه تسلا به دوبرابر، یعنی به صد میلیارد رسیده، و ارزش آن به تازگی حتی به حدود ۱۵۰ میلیارد دلار بالا رفته است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این تنها گام اول از برنامه‌ای گسترده و فراگیری است که بر اساس آن ارزش سهام تسلا باید در بازار بورس به ۶۵۰ میلیارد دلار برسد.

اگر چنین موفقیتی محقق شود، آنگاه ایلان ماسک، رئیس ۴۸ ساله تسلا، به درآمدی بالغ بر بیش از دو و نیم میلیارد دلار خواهد رسید.

ایلان ماسک، به مثابه بزرگترین سهامدار شرکت تسلا که ۱۸ و نیم درصد از سهام آن را در اختیار دارد، درآمد و ثروت خود را به شکلی جدایی‌ناپذیر با رشد و موفقیت شرکت تسلا گره زده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.