رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا سرباز جنگجویی است که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ابوحمزه القرشی جانشین ابوبکر البغدادی و رهبر جدید داعش با انتشار پیامی گفت ویروس کرونا، سرباز جنگجویی است که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده است. این سومین پیامی است که پس از مرگ ابوبکر البغدادی، از سوی رهبر جدید داعش منتشر شود.

ابوحمزه القرشی در بخشی از این پیام ۳۹ دقیقه‌ای کرونا را «سرباز جنگجویی که برای مقابله با ستمگران دنیا آمده» توصیف کرد و با فراموش کردن این نکته که هزاران نفر از مسلمانان جهان نیز بر اثر این ویروس جان باخته‌اند، گفت: «خدای را سپاس که عذاب و عقاب دردناک خود را بر شما نازل کرد تا درگیر خود شد و دست از سر مسلمین بردارید.»

او در ادامه گفت: «هنوز در مقابل این ویروس کشنده سردرگم هستید و هنوز در درمان آن ناتوان مانده‌اید…امروز ورق برگشته و ما به دلیل آنچه بر سرتان آمده خوشحالیم.»

داعش در سال ۲۰۱۴ بیش از یک سوم مساحت عراق و بخش‌های وسیعی از سوریه را در اختیار گرفت ولی بعدها ضعیف‌تر شده و همه این مناطق را از دست داد و تنها تعداد اندکی از پیکارجویانش باقی ماندند.

ابراهیم عواد السامرائی، ملقب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خود خوانده دولت اسلامی روز یکشنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ کشته شد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که البغدادی پس از آنکه از سوی سگ‌های ارتش آمریکا تحت تعقیب قرار گرفت، کوشید فرار کند ولی پس از آن کمربند انفجاری خود را منفجر کرده و به زندگی خود پایان داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.