رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار پلیس؛ آزار جنسی کودکان از طریق اینترنت در دوران کرونا


پلیس فیلیپین این کودک را طی عملیاتی که علیه تبه‌کاران آزارجنسی کودکان انجام داد نجات دادحق نشر عکس
Philippines National Police

Image caption

پلیس فیلیپین این کودک را طی عملیاتی که علیه تبه‌کاران آزارجنسی کودکان انجام داد نجات داد

نیروهای پلیس در سراسر دنیا هشدار داده‌اند که مجرمان و سوءاستفاده‌کنندگان جنسی از کودکان در دوران خانه‌نشینی‌های کرونا کودکان را هدف قرار داده‌اند.

اطلاعاتی که بی‌بی‌سی جمع‌آوری کرده نشان می‌دهد در دوره زمانی بین ماه مارس تا ماه آوریل جستجوی تصاویر مربوط به آزارجنسی کودکان در سراسر دنیا بیش از دو برابر افزایش‌یافته و به بیش از چهار میلیون رسیده است.

مرکز کودکان گمشده و آزار دیده مستقر در آمریکا، گفته قسمتی از این افزایش موارد به یک ویدیوی به ویژه هولناکی مربوط می‌شود که در سطح وسیعی هم دست به دست شده است.

در بریتانیا جایی که ۳۰۰ هزار نفر به عنوان تهدیدی برای کودکان تلقی می‌شوند تنها در ماه گذشته ۹میلیون بار تلاش شده تا به وبسایت‌های مربوط به آزارجنسی کودکان دسترسی پیدا شود. بنیاد نظارت بر اینترنت قبلا این وب سایت‌ها را مسدود کرده‌.

مرکز خیریه ضد آزارجنسی کودکان که سایت‌های مربوط به این معضل را به کاربران سرویس‌های اینترنتی گزارش می‌دهد، گفته از زمان خانه‌نشینی‌های مربوط به کووید۱۹ حذف چنین سایت‌هایی از سوی شرکت‌های فناوری ۸۹ درصد کاهش یافته است.

گفته می‌شود این کاهش ممکن است به این دلیل باشد که در دوران همه‌گیری کرونا این شرکت‌ها کارمندان کمتری برای انجام این کار در اختیار داشته‌اند.

پلیس ملی اسپانیا گزارش داده که ویدیوهای مربوط به سکس کودکان در اینترنت درست قبل از شروع اعمال محدودیت‌های خانه‌نشینی در این کشور در سیزدهم مارس حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

پلیس دانمارک هم گفته اقدام برای دسترسی به وب‌سایت‌های مربوط به آزار جنسی کودکان در این کشور در دوران مربوط به قرنطینه کرونا سه برابر شده است.

.کارشناسان می‌گویند در حالی که بیشتر مدارس تعطیل است و کودکان زمان بیشتری را در اینترنت سپری می‌کنند خطر بیشتری وجود دارد که در معرض آزارجنسی قرار گیرند.

کاتل دلانی از یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، به بی‌بی‌سی گفته:” در این دوران کودکان آسیب‌پذیرترند، آنها در انزوا هستند. وقت بیشتری را در اینترنت می‌گذرانند و کمتر از قبل بر آنها نظارت می شود. این شرایط باعث می شود که بیشتر در خطر سواستفاده کنندگان جنسی از کودکان قرار بگیرند.”

در استرالیا هم درخواست و جستجو برای تصاویر ناهنجار از زمان اعمال قرنطینه در ۲۱ مارس بشدت افزایش‌یافته و تا سه هفته بعد از این تاریخ ۸۶ درصد افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

حق نشر عکس
Philippines National Police

Image caption

در اوایل این ماه پلیس فیلیپین با تعقیب یک باند سه کودک را نجات داد که کوچک‌ترین‌شان تنها ۶ سال داشت

مأمنی به نام وب تاریک

پل هودسون، فرمانده پلیس فدرال استرالیا می‌گوید بسیاری از متخلفان، شیوع کرونا را به عنوان فرصتی برای هدف قرار دادن کودکان در نظر می‌گیرند.

او می‌گوید:” در یک مورد به خصوص سایتی بخش تاریک وب که اعضای آن به یک هزار نفر رسیده به طور فعال در مورد استفاده از فرصت کووید۱۹ برای یافتن قربانیانشان صحبت می‌کنند.”

به گفته این فرمانده پلیس، گاهی اوقات ترافیک اینترنتی این سایت آن قدر زیاد است که سیستم‌های وب سیاه در هم می‌ریزد.

وب تاریک یا دارک وب ( Dark Web) به به شبکه‌هایی‌ گفته می‌شود که در فضای اینترنت در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آزار جنسی در دنیای واقعی

بسیاری از ویدیوهای مربوط به آزار جنسی کودکان که از سوی آزارگران جنسی کودکان سفارش داده می‌شود در فیلیپین ساخته می‌شود. در این کشور کودکان از سوی باندهای تبه‌کار قاچاق می‌شوند.

کودکانی که به دست این باندها می‌افتند در معرض آزارجنسی در جلوی دوربین به طور زنده هستند. مشتریان این تصاویر هم معمولا در کشورهای غربی از جمله بریتانیا هستند که برای دیدن این تصاویر پول می‌پردازند.

مقام‌های فیلیپین می‌گویند گزارش‌های مربوط به تصاویر آزار جنسی کودکان از ۵۹هزار در ماه فوریه به ۱۰۱ هزار در ماه مارس افزایش یافته است. در این ماه محدودیت‌های کرونا در این کشور اعمال شد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

معضل آزار جنسی کودکان در بریتانیا

آی‌جی‌ام، سازمان عدالت بین‌المللی که نهادی جهانی است و در فیلیپین فعالیت می‌کند، می‌گوید نیمی از کودکانی که از دست‌باندهای تبه‌کار نجات یافته‌اند ۱۲ ساله یا حتی کم‌سن و سال‌ترند و در یک مورد هم قربانیان، نوزادان کمتر از سه ماه بوده‌اند.

در اوایل این ماه پلیس فیلیپین با تعقیب یک باند سه کودک را نجات داد که کوچک‌ترین‌شان تنها ۶ سال داشت.

کارآگاهان گمان می‌کنند که این کودکان ممکن است مجبور به شرکت در فیلم‌های ویدیویی شده باشند که در آنها مورد آزارجنسی قرار گرفته و این ویدیوها به طور زنده در اینترنت پخش شده باشد.

یک زن ۳۴ ساله که در جریان این عملیات دستگیر شد، خود مادر دو کودکی بوده که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ بودند.

سازمان آی‌جی‌ام می‌گوید دو سوم سوء‌استفاده‌کنندگان جنسی از کودکان یا والدین‌شان و یا خویشاوندان نزدیک‌شان هستند.

فیلیپین برای کسانی که کودکان را مورد آزار جنسی قرار می‌دهند، مجازات حبس ابد اعمال می‌کند. بعضی از قانون‌گذاران این کشور پیشنهاد کرده‌اند که این مجازات به اعدام تبدیل شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.