رسانه خبری پیامِ ایرانی

انتقاد برایان هوک از بخش فارسی صدای آمریکا: این صدای آخوندهاست!۶ ساعت،۱۴ دقیقه

«برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با انتقاد از عملکرد بخش فارسی صدای آمریکا گفت چرا مالیات دهندگان ایالت متحده باید منابع مالی یک شبکه‌ برای ترویج «صدای آخوندها» را تامین ‌کنند.

برایان هوک در مطلبی که در تاریخ ۹ خرداد ماه در نشریه «نیویورک پست» منتشر شده، آورده است بخش فارسی صدای آمریکا بیش از ۱۷ میلیون دلار بودجه مالیات دهندگان را در سال گذشته دریافت کرده است، با این حال «بیشتر به نظر می آید که صدای آخوندها در ایران باشد تا صدای آمریکا.»

او در این مطلب از صرف بودجه مالیات‌دهندگان آمریکایی برای ترویج صدای قشر روحانیت ایران انتقاد کرده است. 

برایان هوک در ادامه نوشته است: «من همچنین ناراحت شدم از اینکه دیدم در روزهای اعتراضات تاریخی مخالفان رژیم در آبان ماه، اعتراضاتی که ۱۵۰۰ کشته به جا گذاشت، بخش فارسی صدای آمریکا بیشتر مشغول  پخش مستندهای درباره طبیعت بود.»

او به جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ نیز اشاره کرده که در آن زمان هم بخش فارسی صدای آمریکا در پخش خبرهای اعتراضات تاخیر داشته است. 

برایان هوک با اشاره به شکایت‌های که از بخش فارسی صدای آمریکا به عمل آمده، نوشته است: «من به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران شکایت‌های را مرتب از سوی بینندگان ایرانی این شبکه دریافت می‌کنم که می‌گویند صدای امریکا بیشتر صدای آخوند است.»

او در ادامه می‌گوید این شیوه خبررسانی خلاف وعده دولت دونالد ترامپ است که حمایت از مردم ایران با دادن اخبار مستقل و درست را می‌خواهد.

او در بخش دیگری از نوشته خود درباره حذف برنامه‌های پرطرفدار صدای آمریکا توسط مدیران این بخش آورده است: «من مرتب می‌شنوم که برنامه‌های پرطرفدار ناگهان حذف می‌شوند و جای آن را برنامه‌های با کیفیت پایین تر و کم مخاطب‌تر را می گیرد. 

برایان هوک در نوشته خود پیشنهاداتی برای بخش فارسی صدای آمریکا ارائه کرده است، هوک مدیران این بخش را به ساختن برنامه‌های خلاقانه‌ برای مخاطبان ایرانی و وظیفه‌شناسی بیشتر دعوت کرده است. 

در انتهای این مطلب آمده است بخش فارسی صدای آمریکا ظرفیت تبدیل شدن به ابزاری مهم برای آگاه سازی ایرانیان و دادن اخبار واقعی و درست را به جای تبلیغ آخوندها دارد. 

برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت خبرنگاری جرم نیست مراجعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.