رسانه خبری پیامِ ایرانی

توصیه وزیر بهداشت آلمان: لغو همه تجمعات بزرگ‌تر از ۱۰۰۰ نفر | آلمان | DWدر حالی که در شماری از کشورهای اروپایی، برگزاری تجمعات بزرگ هنری، فرهنگی، سیاسی و ورزشی لغو شده است، در آلمان تا کنون چنین محدودیتی اعمال نمی‌شد. اکنون وزیر بهداشت و درمان آلمان، ینس اشپان، از الزام در پیش گرفتن راهکار جدید دولت این کشور برای مقابله با بیماری کرونا سخن گفته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اشپان اکنون در واکنش به افزایش مستمر موارد ابتلا به این بیماری در آلمان خواستار لغو همه رویدادهای هنری و ورزشی بزرگ در این کشور شده است. بر اساس توصیه وزیر بهداشت و درمان آلمان، هر تجمعی با بیش از یک هزار نفر شرکت کننده باید لغو شود.

به گزارش خبرگزاری آلمان وزیر بهداشت و درمان آلمان روز یکشنبه ۱۸ اسفند (هشتم مارس) در سخنان خود اعلام کرد که سازماندهندگان چنین تجمعاتی در این کشور آن‌چنان که باید و شاید تا کنون به خطرات برخاسته از برگزاری رویدادهای بزرگ وزرشی و فرهنگی توجه نکرده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بر اساس آماری که از سوی انستیتو ربرت کخ منتشر شده است، تا ظهر روز یکشنبه هشتم مارس، ۹۵۱ نفر در آلمان به بیماری تنفسی کرونا مبتلا شده‌اند.

اشپان با توجه به افزایش مستمر شمار مبتلایان به بیماری کرونا خواستار تجدید نظر در برگزاری مراسم بزرگ شده و خبر از برگزاری جلسه نمایندگان دولت درباره هماهنگ کردن راهکار مقابله با این بیماری خبر داده است. گفته می‌شود که دولت آلمان غروب روز یکشنبه در همین رابطه تشکیل جلسه خواهد داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.