رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا رابطه با سازمان جهانی بهداشت را قطع می‌کنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ۹ خرداد اعلام کرد، ایالات متحده روابط خود را با سازمان جهانی بهداشت به دلیل عملکرد این نهاد بین المللی در جریان شیوع ویروس کرونا قطع می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا سازمان جهانی بهداشت را متهم کرده است که «عروسک خیمه‌شب‌بازی» چین شده است.

دونالد ترامپ تاکید کرد که سازمان جهانی بهداشت اصلاحات مورد درخواست آمریکا را انجام نداده است.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد مقام های چین تعهدات خود برای گزارش دادن در خصوص شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفتند و به سازمان جهانی بهداشت فشار وارد کردند که تا «جهان را گمراه» کنند.

وی گفت: به رغم این که چین سالانه ۴۰ میلیون دلار به سازمان جهانی بهداشت کمک می‌کند در مقایسه با آمریکا که سالانه حدود ۴۵۰ میلیون دلار کمک می‌کند، سازمان جهانی بهداشت به طور کامل تحت کنترل چین است. ما اصلاحاتی که می‌بایست انجام شود را با جزئیات ارائه کردیم، اما از دست زدن به اقدامی خودداری کردند.

دونالد ترامپ تاکید کرد: به دلیل این که آنها اصلاحات مورد درخواست و به شدت مورد نیاز را انجام ندادند، ما از امروز به روابط خود با سازمان بهداشت جهانی خاتمه خواهیم داد.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده است که واشینگتن بودجه اختصاصی در این زمینه را صرف کمک به دیگر سازمان‌های جهانی فعال در زمینه بهداشت و سلامت خواهد کرد.

عملکرد سازمان جهانی بهداشت مورد انتقاد شدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، بوده و او با اعلام اینکه این سازمان «چین‌محور» است، کمک‌های واشینگتن به این سازمان را تعلیق کرد.

هنوز سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد به این اقدام آمریکا واکنش نشان نداده اند. با این حال، سازمان بهداشت جهانی پیشتر در واکنش به انتقادهای رئیس جمهوری آمریکا از عملکرد خود در جریان شیوع ویروس کرونا دفاع کرده است.

سازمان جهانی بهداشت در ژنو مستقر است. این سازمان از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل است که ۷۲ سال پیش بنا شد. ریاست این نهاد در حال حاضر با تدروس آدانوم، وزیر پیشین بهداشت و امور خارجی اتیوپی است..منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.