رسانه خبری پیامِ ایرانی

از اریک دایر تا اریک کانتونا؛ بازیکنانی که با تماشاگران درگیر می‌شوند


حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

(از چپ به راست) اریک کانتونا، پاتریس اورا و اریک دایر

خیلی بعید است که تا به حال ویدئوی درگیری اریک دایر، ملی‌پوش تاتنهام با یکی از هواداران حاضر در ورزشگاه را ندیده باشید.

او از صندلی‌های ورزشگاه بالا رفت تا خودش را به فرد مورد نظر برساند. ماجرایی که به گفته ژوزه مورینیو دلیل آن “توهین” به هافبک تیمش بوده است. اما او اولین بازیکنی نیست که با تماشاگران درگیر شده؛ این مطلب نگاهی دارد به معروف‌ترین بازیکنانی که با هواداران درگیر شدند.

گرانیت ژاکا، اکتبر ۲۰۱۹

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

گرانیت ژاکا با انتقاد شدید هواداران خودی روبرو شد

گرانیت ژاکا، کاپیتان آرسنال، اکتبر ۲۰۱۹ در حال بیرون رفتن از زمین به هواداران خودی فحش داد و جنجال بزرگی ایجاد کرد. او با هواداران خاصی درگیر نشد و گروهی از تماشاگران را هدف گرفت. در تساوی ۲-۲ مقابل کریستال پالاس، هنگامی که گروهی از هواداران ژاکا را مسخره کردند، او به آن‌ها فحش داد و هنگام بیرون رفتن گوش‌هایش را گرفت تا صدای هو کردن تماشاگران آرسنال را نشنود.

او بعدا عذرخواهی کرد اما بازوبند کاپیتانی را از دست داد.

ژاکا سپس در توضیح این حرکت گفت که به دلیل نظرات هواداران در فضای مجازی به “نقطه جوش” رسیده بود و احساساتش در مسابقات اخیر “عمیقا جریحه‌دار” شده بود. به گفته ژاکا نظرات توهین‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی شامل توهین‌هایی مانند: “قلم پاهایت را می‌شکنیم”، “همسرت را می‌کشیم” و “امیدواریم دخترت سرطان بگیرد” بود.

نیمار، ماه مه ۲۰۱۹

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

نیمار هنگامی که برای گرفتن مدال بالا رفته بود با یک هوادار درگیر شد

اوایل سال گذشته میلادی، به دنبال شکست غافلگیرکننده پاری‌سن‌ژرمن در فینال جام حذفی فرانسه مقابل رن، فدراسیون فوتبال این کشور گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال را به دلیل برخورد با یک تماشاگر سه بازی محروم کرد.

نیمار در حالی که از پله‌ها بالا می‌رفت تا مدال نایب قهرمانی را بگیرد، با یک تماشاگر روبرو شد. ستاره برزیلی موبایل هوادار را به عقب هل داد و بعد دستش را به سمت صورت آن مرد بالا برد.

نیمار بعدا در اینستاگرامش نوشت: “کار بدی کردم؟ بله، اما هرکس دیگری بود هم بی‌تفاوت باقی نمی‌ماند.”

سرخیو آگوئرو، فوریه ۲۰۱۸

حق نشر عکس
Gareth Copley

منچستر سیتی فوریه ۲۰۱۸ در عین ناباوری مقابل ویگان در فینال جام حذفی انگلیس شکست خورد.

بعد از مسابقه تعدادی از هواداران ویگان به داخل زمین هجوم بردند و یکی از آن‌ها با آگوئرو درگیر شد.

در تصاویر تلویزیونی دیده شد که آگوئرو هوادار حریف را به عقب هل داد و بعد مشغول ضرب و شتم او شد. ویگان به دلیل ورود هوادرانش به داخل زمین ۱۲۵۰۰ پوند جریمه شد. تماشاگرانی که تابلوهای تبلیغاتی دور زمین را پاره و به سوی مامورین پلیس پرتاب کردند.

فدراسیون فوتبال انگلیس آگوئرو را جریمه‌ نکرد.

پاتریس اورا، نوامبر ۲۰۱۷

حق نشر عکس
Getty Images

دوران حضور پاتریس اورا در مارسی با لگدی که به سر یک هوادار این تیم زد، کوتاه و تلخ شد.

حتی قبل از این که بازی در ویتوریا گیمارش شروع شود، یک تصویر ویدئویی نشان داد که اورا و سایر بازیکنان مارسی جلوی تماشاگرانی را که از روی تابلوهای تبلیغاتی می‌خواستند وارد زمین شوند را گرفته‌اند. اورا بعد با پا به سر یک هوادار ضربه زد که برایش یک کارت قرمز به همراه داشت.

در پی این اتفاق یوفا هم اورا را هفت ماه از حضور در رقابت‌هایش محروم کرد و او که ژانویه ۲۰۱۷ به مارسی پیوسته بود، با توافقی دو طرفه از این تیم جدا شد.

اریک کانتونا، ژانویه ۱۹۹۵

حق نشر عکس
AFP

به احتمال فراوان معروف‌ترین نمونه در این زمینه.

ژانویه ۱۹۹۵، اریک کانتونا ستاره منچستر یونایتد، جفت پا به هوا پرید و با لگد به سینه یک هوادار کریستال پالاس زد که در ردیف جلوی ورزشگاه سلهرست پارک ایستاده بود و او را تحریک کرد.

کانتونا لحظاتی قبل از بازی اخراج شده بود و به سمت تونل می‌رفت که به توهین متیو سیمونز، طرفدار پالاس واکنش نشان داد.

فدراسیون فوتبال انگلیس کانتونا را ۹ ماه محروم کرد. او همچنین در حکم اولیه به دو هفته زندان هم محکوم شد که این حکم در تجدید نظر لغو شد. کانتونا در نقل قولی که بسیار مشهور شد به رسانه‌ها گفت: ” مرغان دریایی، قایق‌های ماهیگیری را دنبال می‌کنند، چون فکر می‌کنند ماهی‌های ساردین را داخل دریا می‌ریزند.”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.