رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۷ اسفندماه، جمعی از مالکان کارخانه ها و صنعتگران کشور در مقابل ساختمان بانک مرکزی تهران، شماری از شهروندان ساکن آمل در ورودی جاده هراز، گروهی از رانندگان سرویس مدارس تهران در مقابل ساختمان آموزش و پرورش منطقه چهار این شهر و تعدادی از کارگران بخش خدمات متروی تهران در مقابل ساختمان شورای شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸، جمعی از مالکان کارخانه‌ها و صنعتگران کشور در اعتراض به آنچه که “غارت شدن سرمایه هایشان” خواندند، در مقابل ساختمان بانک مرکزی تهران اقدام به برگزاری تجمع کردند.

به گفته معترضان، حدود ۳۰۰۰ میلیارد از سرمایه آن‌ها از طریق تعدادی از صرافی‌های مورد تایید بانک مرکزی اختلاس شده است.

به ادعای دولت، سامانه نیما با هدف شفاف‌سازی فرآیند واردات و صادرات راه‌اندازی شده و نرخ‌گذاری ارز از کارکردهای اصلی این سامانه عنوان شده بود.

سامانه نیما به منزله پل ارتباطی میان سامانه جامع تجارت (محل ثبت سفارشات بازرگانان) و سامانه سنا (محل مشاهده درخواست‌های خرید و فروش ارز توسط صرافان) عمل می‌کند.

تجمع جمعی از شهروندان ساکن آمل

به گزارش ایران اینترنشنال، شب شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، شماری از شهروندان ساکن آمل در ورودی جاده هراز دست به تجمع اعتراضی زدند و خواستار بستن این جاده و جلوگیری از ورود مسافران به مازندران شدند.

گفتنی است که با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، ورودی بسیاری از استان‌ها از جمله جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی ایران بسته شد. با این حال شامگاه شنبه ۱۷ اسفند، حسین حسن‌نژاد، معاون سیاسی استانداری مازندران اعلام کرد که به دلیل پایان تعطیلات از این تاریخ محدودیت حضور مسافرین در جاده‌های ورودی مازندران برداشته خواهد شد. این اقدام، علیرغم هشدارها و وضعیت بحرانی پیش آمده با توجه به آمار بالای مبتلایان و همچنین عدم وجود ظرفیت در بسیاری از بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران«حتی در مورد افراد محلی»، نارضایتی شهروندان ساکن آمل را در پی داشت.

تجمع رانندگان سرویس مدارس تهران

به گزارش تسنیم، روز گذشته ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، شماری از رانندگان سرویس مدارس تهران، در مقابل ساختمان آموزش و پرورش منطقه ۴ این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از رانندگان معترض در این خصوص گفت: “از مهرماه کار خود را با آموزش و پرورش شروع کردیم و آخر هر ماه حقوق را دریافت می‌کردیم اما مدیران مدارس می‌گویند چون در اسفند ماه مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود و اقدام به جابجایی دانش آموزان نکردید، دستمزد این ماه را دریافت نمی‌کنید”.

وی افزود: “پیش از این نیز به دلایلی همچون آلودگی هوا تعطیل بودیم اما حقوقمان را دریافت می‌کردیم. رانندگان سرویس مدارس جزو اقشار ضعیف جامعه هستند و عدم پرداخت حقوق در ماه پایانی سال و نزدیک به ایام عید آن‌ها را با مشکلات متعدد مواجه می‌کند”.

تجمع کارگران بخش خدمات متروی تهران

به گزارش خبرگزاری دانشجو، روز شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران بخش خدمات متروی تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان شورای شهر، دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران معترض در این خصوص گفت: “مسئولان به ما می‌گویند که این موضوع به ما مربوط نمی‌شود و به ساختمان متروی تهران مراجعه کنید. پس از مراجعه به ساختمان مترو واقع در زیر پل کالج تهران، نه تنها کسی پاسخگو نبود بلکه ما را حتی به داخل راه ندادند. تنها حرفی که انتظامات به ما زد این بود که با اداره مالی تماس بگیرید. بعد از تماس بنده با این اداره عنوان شد که شما از فروردین ماه اخراج هستید”.

یکی دیگر از معترضان حاضر در تجمع اعلام کرد: “بخشی از حقوق ما را هر دو تا سه ماه یک بار می‌دهند و مابقی را به ماه‌های دیگر حواله می‌کنند.  بعضی جاها می‌گویند به خاطر نظافت واگن‌ها در زمان کرونا باید پاداش بدهند اما ما پاداش نخواستیم و لطف کنند حقوق و سنوات ما را پرداخت کنند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.