رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی دو زندانی از اعدام در خوزستان و هرمزگان


خبرگزاری هرانا – دو زندانی در استان های خوزستان و هرمزگان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، عبدالعباس زبیدی نیا، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم خبر داد.

زبیدی نیا ضمن اعلام این خبر گفت: “در سال ۱۳۹۰، نزاعی بین دو نفر در روستایی از توابع شهرستان شوش اتفاق افتاد که منجر به قتل یکی از دو طرف درگیر شد”.

وی افزود: “با تلاش اعضاء شورای حل اختلاف دزفول و شوش و برگزاری چندین جلسه با حضور سران عشایر، بزرگان طرفین با اعلام رضایت از یکدیگر مصالحه کردند و خوشبختانه این مصالحه پس از ۹ سال، منجر به رهایی زندانی محکوم به اعدام شد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در بندرعباس

به گزارش ایرنا، یک زندانی محکوم به اعدام، پس از تحمل هشت سال حبس در زندان مرکزی بندرعباس از مرگ نجات یافت.

مظفر حمزه‌ای، معاون قضایی رییس کل دادگستری هرمزگان در توضیح این پرونده گفت: “در سال ۸۹ پرونده‌ای با موضوع قتل در یکی از شعبه‌های کیفری استان مطرح و پس از طی مراحل رسیدگی منجر به صدور حکم اعدام شده بود”.

وی در ادامه عنوان کرد: “پس از برگزاری چندین جلسه با حضور اولیاء دم، خوشبختانه نشست‌ها منجر به جلب رضایت برای این جوان ۳۲ ساله و رهایی وی از مجازات اعدام شد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.